Redd Loader
Wszystkie wpisy

Marynarska Point I w nowych rękach

06.09.2021 Aktualności

Firma Savills Investment Management sfinalizowała sprzedaż warszawskiego budynku biurowego Marynarska Point I funduszowi inwestycyjnemu zarządzanemu przez Adventum Group. Strony uzgodniły, że cena transakcji pozostanie poufna.
Budynek biurowy Marynarska Point I zlokalizowany jest przy ul. Postępu 15B na warszawskim Mokotowie, największej dzielnicy biznesowej poza ścisłym centrum stolicy. Obiekt oferuje łącznie 13 270 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz lokale handlowe na parterze budynku. Od ponad 10 lat swoje siedziby mają tu tak renomowane firmy jak Generali czy Nielsen. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent.

„Cieszymy się ze sfinalizowania transakcji z Adventum. Sprzedaż biurowca Marynarska Point I wpisuje się w naszą strategię zakładającą koncentrację na aktywach typu core i – po wcześniejszej sprzedaży budynku w Hamburgu – oznacza dla naszego funduszu inwestycyjnego European Office Fund zakończenie działań sprzedażowych ” – mówi Piotr Trzciński, Head of Investment w Savills Investment Management w Polsce.

„Nabycie budynku biurowego Marynarska Point I, który uzyskał certyfikat BREEAM Excellent In-Use, do portfela funduszu Adventum Penta świadczy o naszym zaangażowaniu w spełnianie standardów w zakresie ESG i planach dalszej ekspansji w Polsce. Cieszymy się, że współpracowaliśmy przy tej transakcji z Savills Investment Management” – mówi Kristóf Bárány, Partner, Adventum Group.

„Marynarska Point I to budynek biurowy w świetnej lokalizacji ze znacznym potencjałem wzrostu wartości. Nieruchomość zyskała na dużych inwestycjach w infrastrukturę miejską, w tym na przebudowie ulicy Marynarskiej. Atrakcyjność biznesowego obszaru Mokotowa znacząco wzrosła w oczach inwestorów dzięki usprawnieniom komunikacyjnym i zmianie jego charakteru na bardziej mieszkaniowy” – mówi Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills Polska.

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny rynku nieruchomości, działała w imieniu Savills IM European Office Fund, specjalistycznego funduszu inwestycyjnego otwartego dla inwestorów instytucjonalnych w Niemczech.

Adventum Group zajmuje się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi, koncentrując się na inwestycjach w nieruchomości w Europie Środkowej. Zarządza aktywami o wartości ponad 500 mln euro, obejmującymi nieruchomości biurowe i handlowe na terenie Węgier, Polski i Rumunii.

Stronie sprzedającej, Savills Investment Management, w transakcji doradzały firmy: Savills Polska, Dentons oraz ATA Tax, natomiast firmy BSWWMDDP i Avison Young reprezentowały Adventum Group.

Obróć urządzenie pionowo