Redd Loader
Powrót do listy

Tomasz Olszewski dołącza do REDD jako strategiczny inwestor i członek zarządu

09.01.2023 Prasa

Tomasz Olszewski, topowy ekspert rynku nieruchomości komercyjnych, dołącza do REDD Group jako strategiczny inwestor. Obok Tomasza Ogrodzkiego i Piotra Smagały obejmie także rolę w zarządzie Grupy. — Od dzisiaj wspólnie będziemy realizować naszą misję przyspieszenia transformacji cyfrowej nieruchomości. Obecność Tomka to zastrzyk potężnego doświadczenia i kolejne koło zamachowe dla naszych planów w Polsce i Europie — mówi Tomasz Ogrodzki, CEO REDD Group.

Tomasz Olszewski ma 28 lat doświadczenia na rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Przez ostatnie lata odpowiadał za rozwój usług doradczych w Europie Centralno-Wschodniej w JLL Poland. W swojej karierze doradzał przy najbardziej prestiżowych transakcjach na rynku m.in. dla takich klientów jak Procter & Gamble, Unilever, Nestlé, Antalis, Volkswagen, Gestamp, H&M, Coty, FM Logistic, Orsay, ACP Pharma.

— Po 28 latach pracy jako pośrednik nieruchomości zdecydowałem się zamknąć ten etap kariery. Obserwując rynek od prawie trzech dekad mogę z całą pewnością stwierdzić, że nigdy bardziej niż dzisiaj ten sektor nie był bliżej, aby stać się “branżą technologiczną”. Jesteśmy świadkami fascynującej przemiany, w której technologia i dane stają się centralnym elementem działalności każdej firmy nieruchomościowej. Dołączając do REDD, zamierzam aktywnie wspierać tą fascynującą rewolucję. — mówi Tomasz Olszewski, nowy członek zarządu REDD Group. 

„Od dzisiaj wspólnie”

— Tomek to jeden z największych autorytetów w swojej dziedzinie. To dla nas zaszczyt, że tak samo widzimy potężną wartość technologii i danych w branży. Od dzisiaj wspólnie będziemy realizować naszą misję przyspieszenia transformacji cyfrowej nieruchomości. — mówi Tomasz Ogrodzki, CEO REDD Group. 

— REDD stworzył jedno z najgorętszych narzędzi proptech dla sektora nieruchomości biurowych docenianych przez najważniejsze firmy w Polsce. Proponowane przez nas podejście do transparentności danych o rynku to istotny przełom w Polsce, wpisujący się w światowe trendy sektora nieruchomości. Teraz ogłaszamy bardzo duże wzmocnienie, jakim jest obecność Tomka Olszewskiego w zespole i od dziś wspólnie będziemy rewolucjonizować rynek — mówi Piotr Smagała, Managing Director & Co-Founder, REDD. 

Olszewski tworzył pierwsze w Polsce rozległe systemy CRM oraz marketingowe dla firm C&W (industrial.pl) oraz JLL (magazyny.pl).

— Uważam, że rynek nieruchomości komercyjnych w Europie technologicznie tkwi jeszcze w XX w. Inwestorzy skarżą się na brak transparentności danych, na podstawie których podejmują wielomilionowe decyzje inwestycyjne. W Europie nie istnieje ani jedna zintegrowana platforma cyfrowa, oferująca z jednej strony pełne i wiarygodne informacje o popycie, podaży i trendach na rynku, a z drugiej strony udostępniająca narzędzia ułatwiające zawieranie transakcji coraz bardziej online. REDD stawia sobie za cel wypełnić tę lukę i stać się w ciągu kilku lat głównym ekosystemem integrującym wymianę informacji pomiędzy kluczowymi uczestnikami rynku nieruchomości — dodaje Tomasz Olszewski.

Jak dodaje, dążenie przez firmy do osiągania coraz wyższych standardów ESG wymuszać będzie zarówno ograniczanie ilości podróży służbowych (choćby w celu obejrzenia portfolio nieruchomości), jak i opieranie decyzji inwestycyjnych na dostępnych na żądanie, wiarygodnych danych ukazujących pełen obraz rynku. Stwarza to ogromną przestrzeń dla nowych rozwiązań technologicznych, pozwalających dokonywać szybszych i trafniejszych wyborów.

REDD Group to jeden z 25 najlepszych start-upów PropTech w Europie, który może pochwalić się zbudowaniem największej bazy danych o rynku biurowym w Polsce. Obecnie REDD monitoruje ponad 2 100 nieruchomości w całej Polsce, co przekłada się na ponad 50 mld danych, a z bazy REDD korzystają najwięksi na rynku: Avison Young, CBRE, Deka Immobilien, Globalworth, GTC, EY, Hines, Savills.

INFORMACJA PRASOWA: REDD_PRESS_TO

Obróć urządzenie pionowo