Redd Loader
Wszystkie wpisy

Atal z kolejnym biurowym projektem. Ekologiczny biurowiec rośnie w Krakowie

18.12.2019 Aktualności

Kompleks Aleja Pokoju 81 powstaje w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. Składać się będzie z pięciokondygnacyjnego budynku klasy A z podziemnym parkingiem. Całkowita powierzchnia budynkut o 8 400 m kw., z czego 7 600 m kw. nowoczesnych przestrzeni biurowych zostanie przekazanych do najmu. Na parterze przewidziano reprezentacyjne lobby oraz lokale usługowo-handlowe o łącznej powierzchni 800 m kw.
 
– Bryłę budynku stanowią dwa przenikające się prostopadłościany w układzie podłużnym – tłumaczy Wojciech Witek, współzałożyciel pracowni Iliard Architecture & Project Management, która zaprojektowała obiekt. 

– Prostokreślna forma architektoniczna, modułowe podziały, ciemna kolorystyka aluminiowych płyt elewacyjnych oraz dbałość o detal architektoniczny nadają bryle spójność i elegancję. Teren inwestycji nie jest duży, dlatego maksymalnie zoptymalizowaliśmy rozwiązania projektowe, m.in. wykorzystując różnice terenu, zaproponowaliśmy wyniesiony z gruntu garaż otwarty, wentylowany naturalnie – wyjaśnia.
 
Dużym sukcesem i powodem do zadowolenia – zarówno dla inwestora, projektantów, jak i przyszłych użytkowników i mieszkańców miasta – jest wysoka nota projektu budynku w certyfikacji BREEAM. To prestiżowy i jeden z najpopularniejszych systemów wielopoziomowej oceny inwestycji, budynków i projektów infrastrukturalnych pod kątem zastosowanych w nich ekologicznych rozwiązań. Aleja Pokoju 81 na etapie projektowym uzyskała ocenę „Very Good”. 
 
– Kraków potrzebuje zielonych rozwiązań, również w budownictwie – mówi Wojciech Witek. – W Iliard zawsze projektujemy tak, aby jak najszerzej korzystać z najnowszych, proekologicznych trendów. Na swoim koncie mamy projekt najbardziej ekologicznego biurowca Europy Środkowo-Wschodniej według certyfikacji BREEAM za rok 2017, tak więc nasze starania – jeśli spotkają się ze świadomością i otwartością inwestora – przekuwają się w namacalne rezultaty. Nie inaczej jest przy okazji Alei Pokoju 81.

Kondygnacje biurowe w budynku zaprojektowane zostały jako przestrzenie typu open space, z optymalnym dostępem do światła dziennego. Przyszli najemcy będą mieli możliwość elastycznego dostosowania ich do własnych potrzeb, tworząc ergonomiczne miejsca pracy, eleganckie gabinety czy sale konferencyjne.

– Tworząc ten wielofunkcyjnym biurowiec stawiamy na wysoką jakość, staranne wykończenie i elastyczność – najemcy będą mogli bowiem dostosować przestrzeń biur do własnych potrzeb. Mamy nadzieję, że wysoka jakość przestrzeni oraz atrakcyjna lokalizacja przyciągną do Alei Pokoju 81 inwestorów – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

Biurowiec powstaje przy jednej z głównych arterii Krakowa, w dzielnicy Czyżyny. Dzięki dobremu skomunikowaniu z centrum i innymi częściami miasta, dworcem PKP czy usytuowaniu w pobliżu dróg wylotowych z miasta, przyszli użytkownicy będą mieli dogodny dojazd do miejsca pracy niemal z każdego zakątka stolicy Małopolski.

– Zaprojektowaliśmy budynek biurowy, który uzupełni zabudowę nowopowstałego osiedla mieszkaniowego, oddzielając je od ruchliwej ulicy i wzbogacając przestrzeń o nowe funkcje – tłumaczy Andrzej Gacek, architekt pracowni Iliard. – Stworzyliśmy jednocześnie kolejny fragment pierzei Alei Pokoju, która jest jednym z ważniejszych ciągów komunikacyjnych Krakowa. Bliskość głównych dróg, łatwość dojazdu do centrum oraz sąsiedztwo Tauron Areny, Parku Lotników i centrum handlowego, będą dodatkowym atutem w ofercie dla przyszłych najemców – dodaje. 

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to przełom I i II kwartału 2021 roku.

Obróć urządzenie pionowo