Redd Loader
Platforma REDD wchodzi na rynek magazynowy.
Wszystkie wpisy

Biurowiec Format w Gdańsku z kamieniem węgielnym

19.11.2019 Aktualności

– Kilkanaście lat temu, kilkaset metrów od miejsca, w którym powstaje dzisiaj Format, rozpoczynaliśmy budowę Arkońska Business Park, pierwszego parku biurowego w Gdańsku. Od tamtego czasu rynek biurowy w Trójmieście znacznie się zmienił i rozwinął, ale my wracamy do dzielnicy Przymorze Małe z kolejną ciekawą inwestycją – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus. 

– Co istotne, po raz kolejny ożywiamy postindustrialny teren, który był praktycznie wyłączony z użytku miejskiego, wprowadzając na nim nową funkcję. Nasze inwestycje nie bez przyczyny lokalizujemy wzdłuż głównej osi komunikacyjnej Trójmiasta wyznaczonej przez Szybką Kolej Miejską. Wierzymy, że jest to optymalne rozwiązanie, pozwala w pełni wykorzystać potencjał komunikacji miejskiej, czasami wprowadzić też dodatkowe usprawnienia podnoszące komfort i bezpieczeństwo. Jest to też zbieżne z polityką Gdańska – budowy miasta kompaktowego, do środka – dodaje.

  • Biurowiec Format posiadać będzie 2 kondygnacje podziemne oraz 5 nadziemnych. 
  • Na poziomie 0 zlokalizowane będą niewielkie lokale handlowe i biurowe, funkcjonujące niezależnie od powierzchni biurowych powyżej (od +1 do +4). 
  • Na poziomach -2 i -1 znajdą się parkingi dla samochodów oraz strefy dla rowerzystów (-1), w tym stojaki na rowery, toalety, prysznice i szafki. 
  • Budynek posiadać będzie 2 pionowe rdzenie komunikacyjne (każdy z 2 klatkami ewakuacyjnymi, 3 windami oraz strefą sanitarną dla najemców, w tym osób niepełnosprawnych. 
  • Biurowiec będzie miał blisko 19 metrów wysokości. Jego fasada będzie w większości przeszklona (z uchylnymi oknami), a nieprzezroczyste elementy pokryte będą cegłą klinkierową. Łączna powierzchnia najmu budynku wyniesie ok. 16 tys. mkw. (GLA). 
  • Powierzchnia biurowa to od ok. 2 800 mkw. (+1) do ok. 2 950 mkw. (od +2 do +4). Inwestycja posiadać będzie łącznie 397 miejsc parkingowych dla samochodów (316 w częściach podziemnych oraz 81 na zewnątrz). 
  • Budynek certyfikowany będzie w systemie LEED (planowane jest uzyskanie poziomu Gold).
  •  Jego projektantem jest pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto.

Inwestycja Torusa przy ulicy Droszyńskiego stwarza też szersze perspektywy na zagospodarowanie tego terenu. W jej ramach możliwe jest wprowadzenie usprawnień komunikacyjnych, które służyć będą nie tylko pracownikom biurowca, ale także okolicznym mieszkańcom. Ponadto Torus przymierza się do budowy boisk sportowych, które planowo powstaną na terenie inwestycji.

Format to kolejna inwestycja firmy Torus, która na trójmiejski rynek biurowy dostarczyła już ponad 160 tys. m kw. powierzchni najmu. Równolegle realizuje ona budowę II etapu Officyny w Gdańsku Wrzeszczu (7,3 tys. m kw.) i przygotowuje kolejne inwestycje.

 

Newsletter

Ponad 14 mld danych do Twojej dyspozycji.

Dołącz do Newslettera

Adres e-mail

Gotowe!

Raport został wysłany na podany adres e-mail.

Please turn the device vertically