Redd Loader
Wszystkie wpisy

Biurowiec Postępu 14 zmienia właściciela

02.11.2020 Aktualności

HB Reavis sprzedał biurowiec Postępu 14 za blisko 87 mln euro spółce CA Immo.

Budynek Postępu 14 został oddany do użytku w 2015 roku i oferuje 34 500 mkw. powierzchni biurowej, która jest w całości wynajęta. Mieszczą się tu m.in. polskie oddziały takich firm jak AstraZeneca czy Samsung Electronics. Do ich dyspozycji jest m.in. kawiarnia, sklep spożywczy, drogeria i przestrzeń coworkingowa HubHub. W budynku prowadzone są też liczne aktywności, które mają na celu integrację i aktywizację społeczności pracowników.

Postępu 14 korzysta z energii wiatrowej, posiada energooszczędne windy i oświetlenie, a także pełną infrastrukturą rowerową. Tuż obok znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a w zasięgu 10 minut spaceru stacja Szybkiej Kolei Miejskiej. Rozwiązania proekologiczne w biurowcu zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent”.

Po sprzedaży w październiku 2020 r. obiektu Zagrebtower – z 5 proc. premią względem wartości księgowej, najnowsza transakcja CA Immo stanowi istotny krok w realizacji strategii ekspansji na kluczowe rynki oraz programu rotacji kapitału. Spółka buduje podstawę dla stałego wzrostu powtarzalnych przychodów, przy jednoczesnym podnoszeniu jakości swojego portfolio. Zgodnie z planem, zakup zostanie zaliczony do części powtarzalnych przychodów (FFO) spółki CA Immo w czwartym kwartale 2020 r.

– Kupując biurowiec przy ul. Postępu 14 nabyliśmy jeden z najlepszych obiektów pod względem jakości, zawartych umów z najemcami oraz lokalizacji, w jednej z najważniejszych dzielnic biurowych w Warszawie. Przy początkowej stopie zwrotu brutto z tytułu wynajmu na poziomie 7,5%, inwestycja ta zapewnia natychmiastowy przychód zabezpieczony umowami z najemcami o wysokiej wiarygodności kredytowej, bazując na cenie poniżej wartości odtworzeniowej i wyjściowym poziomie czynszów o potencjale wzrostowym.  Obiekt znajduje się w dzielnicy charakteryzującej się nieustająco silnym popytem na powierzchnie biurowe oraz-  w chwili obecnej – zerową podażą nowych powierzchni – mówi Keegan Viscius, Dyrektor Inwestycyjny (CIO) CA Immo.

– Biurowce  z warszawskiego portfolio CA Immo, obok standardów funkcjonalnych, estetycznych i zrównoważonego rozwoju, wyróżnia lokalizacja – jeden z  kluczowych parametrów stanowiących o atrakcyjności danego obiektu komercyjnego. Biznesowy Mokotów od lat przyciąga znane marki polskie i światowe, które wybierają tę część Warszawy na siedziby swoich firm. Postępu 14, jako nasz pierwszy budynek na Mokotowie, to doskonałe uzupełnienie oferty CA Immo i ważny element strategii wzmacniania obecności firmy na polskim rynku – dodaje Andrzej Mikołajczyk, dyrektor zarządzający CA Immo w Polsce.

W transakcji HB Reavis doradzały firmy Dentons oraz CBRE. Greenberg Traurig doradzał CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo).

– Jest to kolejna transakcja po nabyciu budynków Spire B oraz Spire C z biurowego kompleksu Warsaw Spire, dzięki której umacniamy nasze więzi z tym strategicznym Klientem. Ponadto doradzamy CA Immo w wybranych kwestiach dotyczących zarządzania kompleksem Warsaw Spire. Liczymy również na współpracę przy kolejnych akwizycjach na warszawskim rynku, które rozważa nasz klient – powiedział Radomił Charzyński, partner Greenberg Traurig.

Obróć urządzenie pionowo