Redd Loader
Platforma REDD wchodzi na rynek magazynowy.
Wszystkie wpisy

Brama Oławska we Wrocławiu wchodzi w kolejny etap

21.06.2021 Aktualności

Na przełomie maja i czerwca 2021 roku zakończył się etap budowy biurowca Brama Oławska w stanie surowym. To biurowiec powstający we Wrocławiu, którego inwestorem w całości jest Tower Inwestycje (spółka z Grupy PZU), a wykonawcą firma Warbud. Zakończenie całej inwestycji jest planowanie na drugi kwartał 2022 roku.

Budynek powstaje na działce położonej w ścisłym centrum Wrocławia, na której od 1970 roku stał biurowiec PZU projektu Ryszarda Natusiewicza.

– Gdy podejmowaliśmy decyzję o wybudowaniu nowego budynku zależało nam przede wszystkim na jak najmniejszym oddziaływaniu na środowisko. To odzwierciedla się zarówno w zastosowanych rozwiązaniach technicznych, ale również chociażby w zaprojektowaniu przestrzeni dla rowerzystów. Architektura budynku, który powstaje na działce przy ul. Oławskiej połączy ze sobą elementy nowoczesności oraz tradycji, przy okazji nawiązując do pobliskiej zabudowy. Zadbaliśmy o to, aby pod każdym względem było to dobre miejsce do pracy – powiedział Wojciech Dębski, Prezes Zarządu Tower Inwestycje.

Obiekt jest obecnie w stanie surowym otwartym. Na tym etapie budynek ma już żelbetowe ściany nośne, klatki schodowe, tarasy i stropy. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, co jest niezwykle istotne, ponieważ niemal wszystkie prace były i są prowadzone w czasie pandemii i obowiązywania reżimów sanitarnych. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2022 roku.

Brama Oławska składać się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz trzech podziemnych, które pomieszczą ponad 140 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia najmu brutto wyniesie ok. 14 tys. mkw.

Biurowiec zamknie i uporządkuje ostatni fragment ulic Oławskiej i Piotra Skargi. Chodnik zostanie poszerzony, a podcienie, które powstaną na całej długości elewacji frontowej znacznie zwiększą komfort osób czekających na pobliskim przystanku.

Brama Oławska. Ekologia i komfort dla przyszłych najemców

Inwestor  projektu, czyli spółka Tower Inwestycje dba o to, aby Brama Oławska była miejscem przyjaznym zarówno dla przyszłych pracowników jak i środowiska, co idealnie wpisuję się w całą strategię działań grupy PZU. W pomieszczeniach biurowych zostaną zastosowane m.in. trójszybowe selektywne zestawy okienne, uchylne okna zwiększające komfort pacy, akustyczne podwieszane sufity oraz energooszczędne oświetlenie LED. Oprócz tego, obiekt będzie spełniał szereg wymogów brytyjskiego systemu certyfikacji BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod), który jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności w Europie. Celem jego stosowania jest wyznaczanie nowych standardów w budownictwie, co w konsekwencji pozwala na duże osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania obiektu oraz wydajności budynku. Brama Oławska otrzyma certyfikat na poziomie „Excellent”.

Grupa PZU prowadzi swoja działalność inwestycyjną z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Wspiera transformację energetyczną polskiej gospodarki. Inwestuje w produkty i sektory przyjazne dla klimatu, będzie systematycznie zwiększać udział zrównoważonych i zielonych inwestycji oraz funduszy.

– Mimo pandemii w 2020 roku rynek biurowy we Wrocławiu powiększył się o 58,4 tys. mkw. i wciąż wiele budynków pozostaje w budowie. Najemcy poszukują nowoczesnych przestrzeni do pracy, takich jak realizowany przez Tower Inwestycje biurowiec. Jest to obiekt w pełni nowoczesny i ekologiczny, dzięki czemu zapewni najwyższy komfort pracy. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie z wyłącznością na jego komercjalizację. Jestem przekonany, że obiekt szybko zyska nowych najemców – powiedział Paweł Boczar, szef wrocławskiego biura CBRE.

 

Posłuchaj podcastu REDD Talks

Newsletter

Ponad 14 mld danych do Twojej dyspozycji.

Dołącz do Newslettera

Adres e-mail

Gotowe!

Raport został wysłany na podany adres e-mail.

Obróć urządzenie pionowo