Redd Loader
Wszystkie wpisy

Cavatina z kolejną dużą transakcją w Katowicach

14.07.2021 Aktualności

UPC Polska wprowadzi się do Global Office Park w Katowicach, kompleksu należącego do Cavatina Holding. Pracownicy UPC Polska będą mieli do dyspozycji prawie 4,3 tys. mkw. brutto. Najemcę w trakcie procesu wyboru lokalizacji i negocjacji umowy najmu reprezentowała firma CBRE.

Deweloper, po rekordowym dla siebie 2020 r., z powodzeniem zyskuje kolejnych najemców i nieprzerwanie prowadzi prace budowlane na szeroką skalę. Wieże kompleksu Global Office Park, których oddanie do użytku ma nastąpić w II i III kwartale 2022 r., są już skomercjalizowane w 50 proc. UPC zajmie X, XI, XII oraz XIII piętro w budynku A1 – biurowej części pnącego się w górę obiektu typu mixed-use.

– W post-pandemicznej rzeczywistości rola biur ewoluuje, ale w naszej ocenie pozostaną one integralną częścią tego, w jaki sposób pracujemy. Łączenie pracy z domu z tą z biura pomaga nam zachować elastyczność, której nauczyliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, przy jednoczesnym pielęgnowaniu bezpośrednich relacji międzyludzkich. Cieszę się, że katowicki zespół UPC Polska będzie mógł korzystać z nowoczesnego, bezpiecznego, dobrze zlokalizowanego i wspierającego nowe modele pracy biura w Global Office Park. Jestem przekonana, że miejsce to stanie się dla naszych pracowników dobrą przestrzenią do pracy indywidualnej i zespołowej, w którym dodatkowo nie zabraknie miejsca na interakcje tak istotne dla dobrego samopoczucia pracowników – mówi Marta Jakowluk, Chief People Officer w UPC Polska.

UPC Polska to kolejny najemca, który zdecydował się na wynajęcie znacznej powierzchni w powstających wieżach Global Office Park. Na koniec zeszłego roku Cavatina podpisała umowę z ING Tech Poland, dostawcą kompleksowych usług IT oraz biznesowych wspierających proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie. Na powierzchni 16,6 tys. mkw. stworzone zostaną nie tylko powierzchnie biurowe dla pracowników ING Tech, ale także otwartą na miasto strefę „Gravity Point”.

Global Office Park to nowoczesny obiekt składający się z części biurowej, usługowej, a także z mieszkalnej. Dwie wieże, w których znajdować się będą biura to 25-piętrowe budynki o wysokości 104 m o łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw. W trzeciej wieży znajdować się będą mieszkania na wynajem od Resi Capital. Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie pięciokondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi, sklepami. Część mieszkalna jak i część biurowa będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonych na tarasach zajmujących aż 2,3 tys. mkw. powierzchni. Prace przy budowie rozpoczęły się w 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2022 r. Nieruchomość zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach, co zapewnia świetny dojazd zarówno transportem prywatnym jak i zbiorowym. Wszystkie budynki biurowe GOP będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Oddany do użytku budynek C otrzymał już certyfikat, wieże są w trakcie procedury weryfikacyjnej. Aby zapewnić najemcom maksimum komfortu w post pandemicznej rzeczywistości, deweloper postanowił wszystkie swoje biurowce certyfikować także w systemie WELL Health-Safety Rating. Cały wybudowany już portfel inwestycji Cavatiny w maju otrzymał potwierdzenie certyfikacji. Kolejne budynki będą poddawane tej procedurze wraz z ich ukończeniem.

– Global Office Park to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku, a także pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Katowicach. Planując nasz dynamiczny rozwój na rynku biurowym w Polsce, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim miasta regionalne o dużym potencjale wzrostu, skutecznie przyciągające nowe inwestycje. Dlatego nie mogło nas zabraknąć w stolicy Śląska. Fakt, że firmy takie jak UPC wybierają naszą propozycję na swoje biura, to dla nas najlepszy dowód, że przygotowaliśmy projekt świetnie wpasowujący się w to miasto i potrzeby jego mieszkańców – mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director w Cavatina Holding.

Przez cały proces wyboru nowej lokalizacji oraz negocjacji warunków umowy najmu UPC Polska wspierał zespół doradztwa biurowego firmy CBRE.

– Katowice to miasto z ogromnym potencjałem, na czym korzystają zarówno firmy lokujące tu swój biznes, jak i deweloperzy realizujący najwyższej klasy projekty biurowe, jakim bez wątpienia jest Global Office Park. Dla naszego klienta, firmy UPC Polska poszukiwaliśmy przestrzeni nowoczesnej, która będzie jednocześnie dobrze skomunikowana oraz przyjazna dla pracowników. Proces transakcyjny w trakcie pandemii ewoluował i finalnie udało nam się osiągnąć zakładane cele. To wszystko nie mogłoby się odbyć bez elastyczności i dostosowywania oferty Cavatiny do zmieniających się warunków. Ta transakcja to przykład doskonale skrojonej powierzchni przygotowanej na nowe czasy – mówi Tomasz Chojnacki, szef katowickiego biura CBRE.

Cavatina Holding udowadnia, że jej inwestycje cieszą się uznaniem wśród najemców. Od początku 2020 r. do końca pierwszego kwartału 2021 r., Cavatina pozyskała najemców na ponad 70 tys. mkw. GLA nowoczesnej powierzchni biurowej. Wciąż trwają rozmowy z kolejnymi podmiotami. Deweloper oprócz stolicy, aktywnie działa w miastach regionalnych o dużym potencjale rozwoju, w których do mocno aktywnych i rosnących zaliczane są m.in. sektor IT i usług. W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Cavatina stała się partnerem dla firm z branż: medycznej, energetycznej, sprzedażowej, technologicznej, konsultingowej. Do grona najemców w Global Office Park w Katowicach, Tischnera Office w Krakowie, Palio Office Park w Gdańsku czy Carbon Tower we Wrocławiu dołączyły takie marki, jak wspomniany ING Tech Poland, Sabre, Medicover, Tyréns, dr Eryk, Prostep AG, ACN, Selsey, Hyland, a teraz także UPC.

 

 

Obróć urządzenie pionowo