Redd Loader
Wszystkie wpisy

Cavatina z najemcą i finansowaniem dla Palio Office Park w Gdańsku

26.01.2021 Aktualności

Cavatina Holding może się pochwalić wynajęciem 1,1 tys. mkw. firmie Medicover w Palio Office Park w Gdańsku oraz 630 mkw. spółce Tyréns w Tishnera Office w Krakowie. Jednocześnie Cavatina pozyskała od BGK finansowanie dla inwestycji Palio w Gdańsku.

Przenosząca się z biurowca C200 Office do Trójmiejskiej inwestycji Cavatiny firma Medicover zajmie ponad 1100 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, zlokalizowanej na parterze i pierwszym piętrze biurowca A.

– Cieszymy się, że do grona najemców Palio Office Park dołączyła firma o ugruntowanej pozycji na rynku prywatnej opieki zdrowotnej. Współpraca ta potwierdza tylko wszechstronność oferowanych przez nas powierzchni, które można dowolnie zaadaptować, zarówno na centrum badań klinicznych, jak i biura korporacyjne – mówi Tomasz Zydorek, dyrektor ds. komercjalizacji w Cavatina Holding.

Medicover to sieć placówek medycznych, działających na terenie Polski od ponad 20 lat. Zapewnia swoim pacjentom opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, laboratorium, diagnostykę obrazową oraz stomatologię i kompleksową opiekę szpitalną. Spółka świadczy swoje usługi w ponad 14 krajach, m.in. w Niemczech, Mołdawii, Szwecji, Turcji oraz Wielkiej Brytanii.

– Przed podjęciem decyzji co do nowej lokalizacji naszego oddziału, zawsze dokładnie analizujemy dostępną ofertę na rynku. Palio Office Park to wieloetapowa inwestycja, na terenie której już niedługo znajdą się setki stanowisk pracy. Wszystkim naszym pracownikom chcemy zapewnić wysokiej jakości warunki oraz nowoczesną przestrzeń. Standard oferowanej przez Cavatina Holding powierzchni, jak i dogodna lokalizacja inwestycji, w pełni sprostały naszym oczekiwaniom. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy – komentuje Jolanta Czerwonka, dyrektor, Medicover Integrated Clinical Services sp. z o.o.

Palio Office Park to pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Trójmieście. Na terenie Stoczni Gdańskiej powstanie aż 8 budynków biurowych, w których łącznie znajdzie się niemal 90 000 mkw. powierzchni biurowej i rekreacyjnej. Pierwszy etap wyróżnia oryginalna bryła, doskonale wpisująca się w tkankę miasta, jak również ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, poparte certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Cavatina ma finansowanie

Jednocześnie w styczniu Cavatina Holding pozyskała od Banku Gospodarstwa Krajowego finansowanie dla budynku A w Palio Office Parku – czyli tego, w którym znajdzie się między innymi centrum Medicover. Oddanie do użytku tej części inwestycji planowane jest na luty 2021 r. Tyréns Polska, spółka córka szwedzkiej firmy Tyréns w biurowcu Tischnera Office. Firma Tyréns zajmie łącznie ponad 630 mkw. powierzchni biurowej na trzecim piętrze krakowskiej inwestycji zrealizowanej przez Cavatina Holding.

Tyréns to firma doradcza, której głównym celem jest działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa poprzez wprowadzanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań technologicznych. Fundacja sponsoruje wiele projektów badawczo-rozwojowych w obrębie takich krajów jak: Szwecja, Wielka Brytania, Dania czy Litwa.

– Szwedzka grupa konsultingowa Tyréns podjęła decyzję o rozwoju działalności biznesowej w Polsce i na siedzibę spółki Tyréns Polska wybrała Kraków – nowoczesne i dobrze skomunikowane miasto z dużą ilością uniwersytetów i szkół wyższych, dających możliwość pozyskania przyszłej kadry pracowniczej, oraz dużą dostępnością atrakcyjnych powierzchni biurowych. Spośród wielu atrakcyjnych propozycji wynajmu biura, zdecydowaliśmy się na ofertę firmy Cavatina, ponieważ powierzchnia biurowa w nowoczesnym obiekcie przy ul. Tischnera w pełni odpowiada naszym wymaganiom oraz zapewnia przyjazne miejsce do pracy. Równie istotną zaletą jest lokalizacja biurowca, która jest dogodna dla osób dojeżdżających zarówno komunikacją publiczną, rowerem jak i samochodem. Jesteśmy zadowoleni z naszej dotychczasowej współpracy z Cavatiną i mamy nadzieję na jej kontynuację w przyszłości – opowiada Natalia Mitręga-Kowalczyk, Chief Financial Officer, East Tyréns AB.

Tischnera Office to biurowiec zlokalizowany na Krakowskim Podgórzu, przy jednym z lepiej skomunikowanych punktów miasta – skrzyżowaniu ulic Zakopiańskiej i Tischnera. Deweloper przygotował dla najemców blisko 33 tys. mkw. powierzchni biurowej, rozlokowanej na 9 piętrach. Inwestycja wyróżnia się nie tylko lokalizacją i oryginalnym projektem bryły, ale również udogodnieniami. Na terenie obiektu znajdują się zielone kaskadowe tarasy o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. mkw. oraz wewnętrzne patio ze strefą zieleni i małą architekturą, które latem może posłużyć do organizacji wydarzeń na świeżym powietrzu. Biurowiec wyróżnia się również zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań technologicznych na terenie całego budynku.

– Cavatina Holding do każdego swojego najemcy podchodzi w indywidualny sposób. Naszą misją jest tworzenie biur odpowiadających na potrzeby najbardziej wymagających pracowników, poprzez projektowanie nowoczesnych oraz ponadczasowych przestrzeni, które sprzyjają kreatywnej pracy. Bardzo cieszymy się z faktu, że to właśnie biurowiec Tischnera Office Park został wybrany na pierwsze biuro spółki Tyréns w Polsce. To kolejne potwierdzenie, że – pomimo pandemii – procesy związane z transakcją najmu przebiegają u nas bez żadnych utrudnień – podkreśla Łukasz Żelezik, Leasing Executive Director.

Spółka Tyréns to kolejna firma, która dołączy do grona najemców na inwestycji Tischnera Office, takich jak Sabre Polska, Skanska S.A czy SII.

Także w styczniu Cavatina Holding poinformowała o zakończeniu 2020 r. dużą umową najmu w Global Office Park w Katowicach. ING Tech Poland, dostawca kompleksowych usług IT oraz usług biznesowych wspierających proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie, na 16,6 tys. mkw. stworzy nie tylko powierzchnie biurowe dla swoich pracowników, ale także otwartą na miasto strefę „Gravity Point”.

Obróć urządzenie pionowo