Redd Loader
Wszystkie wpisy

CBRE skomercjalizuje Silesia Business Park w Katowicach

16.06.2020 Aktualności

Silesia Business Park, kompleks czterech budynków przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach, od niedawna w całości należy do międzynarodowego funduszu ISOC Holdings, Inc.

Cztery obiekty oferują w sumie ponad 48 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 3,5 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na handel i usługi. Na terenie obiektu znajdują się m.in. przychodnia, przedszkole, siłownia i stacja rowerów miejskich.

– Katowicki Silesia Business Park został oddany do użytku w latach 2014-2018 i szybko stał się jednym z ciekawszych obiektów na biurowej mapie miasta. Ma wszystko, czego potrzeba najemcom, by czuli się komfortowo. Znajduje się w nim wiele punktów, takich jak bankomat paczkomat, dwie kantyny, foodtrucki, przedszkole czy przychodnia, które pozwalają załatwić sprawy tuż po wyjściu z biura, bez potrzeby jeżdżenia po mieście. Cieszymy się, że tak ciekawy projekt znalazł się w naszym portfolio – mówi Tomasz Chojnacki, Associate Director, odpowiedzialny za Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych w CBRE Katowice.

Oprócz ponad 48 tys. mkw. powierzchni biurowej i 3,5 tys. mkw. handlowo-usługowej, kompleks Silesia Business Park to 510 miejsc postojowych w podziemnym garażu i 90 na zewnątrz budynków. Wśród nich znajdują się miejsca z ładowarkami do aut elektrycznych.

Wysoka jakość materiałów wykończeniowych budynków oraz certyfikat LEED na poziomie GOLD dla czterech budynków poświadczają energooszczędność i przyjazność kompleksu dla człowieka i środowiska.

– To obiekt, w którym doskonale można łączyć życie zawodowe z prywatnym, w tym z wypoczynkiem w licznych restauracjach i okolicznych terenach zielonych. Nic dziwnego, że cieszy się dużą popularnością wśród najemców – mówi Michał Król, Asset Manager kompleksu odpowiedzialny za relacje z najemcami.

Obróć urządzenie pionowo