Redd Loader
Wszystkie wpisy

CPI na zakupach w Warszawie

29.01.2020 Aktualności

Green Corner A to nowoczesny, energooszczędny, siedmiokondygnacyjny biurowiec klasy A+ o łącznej powierzchni najmu wynoszącej blisko 14,9 tys. mkw. Jest zlokalizowany u zbiegu ulic Chłodniej i Wroniej, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Green Corner A był oddany do użytku w 2012 roku. Został zaprojektowany i jest zarządzany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Budynek posiada certyfikat Leed Platinum i jest niemal w pełni wynajęty.

– Green Corner A doskonale wpisuje się w nasz rosnący portfel atrakcyjnych projektów biurowych, odpowiada naszym zaawansowanym wymogom dotyczącym zrównoważonego rozwoju, jest doskonale zlokalizowany i cieszy się uznaniem najemców, o czym najlepiej świadczy wysoki poziom najmu naszego nowego biurowca – mówi Barbara Topolska, Country Manager CPI Property Group w Polsce.

Green Corner to czwarta akwizycja CPI Property Group po ogłoszeniu w październiku 2019 roku nowej strategii inwestycyjnej, która zakłada silne zaangażowanie spółki na warszawskim rynku biurowym. Do tej pory CPIPG nabyła ponad 170 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w strategicznych lokalizacjach Warszawy.

CPI Property Group jest firmą działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych i hotelowych w Europie Środkowo-Wschodniej i Niemczech. Swoją działalność koncentruje na długoterminowych inwestycjach i wynajmie nieruchomości. Należy do wąskiego grona firm w regionie posiadających rating inwestycyjny. Moody’s przyznał spółce rating Baa2, a Standard&Poor’s: BBB.

CPI PG jest największym właścicielem powierzchni handlowych w Czechach oraz powierzchni biurowych w Berlinie. Siedziba CPI PG znajduje się w Luksemburgu, a akcje firmy są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie. Dysponuje aktywami o łącznej wartości ponad 7,9 miliarda euro.

Obróć urządzenie pionowo