Redd Loader
Wszystkie wpisy

CPI powiększa swój portfel biurowców o Concept Tower

27.08.2020 Aktualności

CPI Property Group (CPIPG) poszerzył portfolio o czternasty biurowiec w Warszawie – Concept Tower. Tym samym stał się właścicielem największego portfela biurowego w Warszawie pod względem GLA.

Przejęcie biurowca Concept Tower to szósta transakcja CPIPG w 2020 r. Zakup biurowca powiększa portfolio powierzchni biurowej CPIPG do 314 tys. mkw. Tym samym CPIPG zostało właścicielem największego pod względem GLA portfela nieruchomości biurowych w Warszawie.

Położony na dynamicznie rozwijającej się bliskiej Woli, przy ul. Grzybowskiej 87, 15-piętrowy Concept Tower, doskonale wpisuje się w strategię akwizycyjną CPIPG. Budynek został zbudowany w 2012 r. Dysponuje 9000 mkw. powierzchni biurowej klasy A+. Niebanalna architektura, z charakterystyczną szklaną elewacją, zapewnia stały dostęp światła dziennego, a wysoki standard wykończenia gwarantuje wygodę i komfort pracy. Lokalizacja Concept Tower pozwala na szybki dojazd z centrum Warszawy, a bliskość drugiej linii metra ułatwia komunikację z pozostałymi dzielnicami. Dodatkowym atutem jest bogata oferta handlowo-gastronomiczna w sąsiedztwie budynku. Biurowiec posiada certyfikat Leed na poziomie Gold.

– Negocjacje, dotyczące akwizycji Concept Tower rozpoczęły się na długo przed wybuchem pandemii COVID-19. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że udało nam się pomyślnie sfinalizować transakcję – powiedział Tomas Salajka, Head of Acquisitions and Asset Management w CPIPG. – Grupa nadal koncentruje się na posiadaniu portfela najlepszych lokalizacji biurowych w kluczowych stolicach Europy Środkowej – dodaje. W transakcji CPIPG doradzał JLL.

Obróć urządzenie pionowo