Redd Loader
Wszystkie wpisy

CPI przejęło warszawski wieżowiec Warsaw Financial Center

06.12.2019 Aktualności

32-piętrowy Warsaw Financial Center, położony w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, oferuje łącznie 50 000 m kw. powierzchni najmu klasy A+. 

Ma 144 metry wysokości i jest jednym z pierwszych i najbardziej prestiżowych wysokościowców w mieście. W 2014 roku zyskał certyfikat LEED na poziomie Gold. Aktualnie, WFC jest niemal w całości wynajęte, a portfolio najemców obejmuje polskie i międzynarodowe firmy z branży finansowej i FMCG, kancelarie prawne i banki, w tym m.in.: Google Poland, Bloomberg, czy Kompania Piwowarska, poinformowano.

– Jesteśmy zadowoleni z jakości naszych akwizycji w Warszawie. Zgodnie z planem, do końca pierwszego kwartału 2020 roku, zamierzamy zainwestować w stolicy Polski ponad 800 mln euro – pozwala nam na to nasza stabilna sytuacja finansowa i dostęp do atrakcyjnego finansowania – powiedział prezes CPIPG Martin Nemecek.

– Po przejęciu WFC, przeprowadziliśmy gruntowną modernizację hallu wejściowego i powierzchni na parterze budynku, a także pracowaliśmy nad wysokim poziomem najmu, który w tej chwili wynosi 99 procent. WFC jest dzisiaj prestiżową, wysokiej jakości nieruchomością, którą wyróżnia nowoczesny design i wiele pro-ekologicznych rozwiązań – dodał executive director, portfolio and asset management w Tristan Capital Partners Matt Lunt, również cytowany w komunikacie.

Zakup WFC to trzecia (po Equator IV i Eurocentrum), z zapowiadanych w październiku akwizycji CPIPG w Polsce. Po ostatnich zakupach, udział nieruchomości z zielonymi certyfikatami w portfelu CPIPG wzrósł z 8% do 16% (dane odnoszą się do GLA).

Obróć urządzenie pionowo