Redd Loader
Wszystkie wpisy

Hillwood wchodzi w biurowce

15.10.2020 Aktualności

Hillwood podpisał z bankiem Pekao S.A. umowę kredytu na realizację projektu magazynowo-biurowego w Warszawie przy ul. Mineralnej. Jego łączna powierzchni to ponad 13,6 tys. mkw. Kwota finansowania wynosi ok. 22,3 mln euro.

Nowoczesny budynek magazynowo-biurowy o powierzchni 5,7 tys. mkw., a także oddzielny budynek biurowy klasy A o powierzchni prawie 8 tys. mkw. powstają w systemie build-to-suit (BTS). To pierwszy budynek biurowy realizowany przez Hillwood w Polsce.

Umowa z bankiem pozwala na zrefinansowanie części kosztów zakupu działki jeszcze przed rozpoczęciem kubaturowych prac budowlanych, które są planowane na początek roku 2021.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Bankiem Pekao S.A przy kolejnym już projekcie. Cieszymy się, że bank podziela naszą wizję i filozofię działania, szczególnie, że projekt przy ul. Mineralnej w Warszawie to połączenie szytego na miarę budynku magazynowego a także dużego, nowoczesnego budynku biurowego – mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

Firma Hillwood wybudowała na świecie ok. 19 mln. mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad milion w Polsce.

Obróć urządzenie pionowo