Redd Loader
Wszystkie wpisy

Hillwood z pierwszym biurowcem w Polsce

16.06.2021 Aktualności

Firma Hillwood będzie miała swój pierwszy biurowiec w Polsce, który powstanie w warszawskich Włochach wraz z magazynem. Dodatkowo firma buduje magazyn w Polsce Centralnej koło Strykowa.

– Bardzo nas cieszą kolejne projekty prowadzone dla Hillwood. Stryków i jego okolice to strategiczny punkt na transportowej mapie Polski i Europy, podobnie dogodne położenie logistyczne ma też inwestycja realizowana przy ul. Mineralnej w Warszawie. Przy tych projektach możemy wykorzystać wiedzę i bogate doświadczenie naszego zespołu zdobyte przy pełnieniu nadzoru inwestorskiego nad licznymi obiektami przemysłowymi i centrami logistycznymi – podkreśla Jacek Korwin-Małaszyński, członek zarządu firmy APP-Projekt.

W Zelgoszczy k. Strykowa powstaje hala magazynowa o powierzchni ponad 70 000 mkw., nad budową której APP-Projekt sprawuje nadzór inwestorski. Współpraca ma zakończyć się w I kwartale 2022 r. Zespół obiektów ulokowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej numer 71, zaledwie 1 km od autostrady A2 i 5 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2.

Druga inwestycja realizowana przez Hillwood, w której APP-Projekt ma swój udział, mieści się w Warszawie przy ulicy Mineralnej. Na działce powstaną dwa budynki o łącznej wielkości ok. 13 700 mkw.: nowoczesny biurowiec klasy A liczyć będzie blisko 8 000 mkw, z kolei obiekt magazynowo-biurowy będzie miał 5 700 mkw. Warszawska inwestycja będzie pierwszym biurowcem Hillwood w Polsce. APP Projekt będzie świadczyć przy projekcie usługę nadzoru inwestorskiego do końca I kwartału 2022 r.

To nie pierwsza tego typu współpraca między APP-Projekt a Hillwood, jedną z wiodących globalnych firm branży nieruchomości komercyjnych. Firma odpowiadała między innymi za nadzór inwestorski nad Centrum logistycznym Hillwood Mysłowice (24 000 mkw) oraz Parzniew Logistics Center (48 000 mkw). APP-Projekt przeprowadziło również dla Hillwood audyt techniczny Centrum dystrybucyjnego Kraków-Kokotów, który składa się z dziewięciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 180 000 mkw, jak również Centrum dystrybucyjnego w Swarożynie (46 000 mkw).

Obróć urządzenie pionowo