Redd Loader
Platforma REDD wchodzi na rynek magazynowy.
Wszystkie wpisy

Immofinanz sprzedał cztery warszawskie biurowce

09.04.2021 Aktualności

Immofinanz sfinalizował sprzedaż czterech warszawskich biurowców węgierskiej firmie Indotek Group. Budynki mają łączną powierzchnię najmu około 45 300 m kw. Cena sprzedaży wyniosła 72,5 mln euro.
– Dzięki dołączeniu do naszego portfela wieży Warsaw Spire, nasz cel polegający na skoncentrowaniu warszawskich nieruchomości biurowych na marce myhive, osiągnął wyższy poziom. Transakcję z Indotek Group podpisaliśmy jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować tę sprzedaż –  skomentował Dietmar Reindl, COO Immofinanz.

Sprzedane nieruchomości biurowe zlokalizowane są w warszawskich dzielnicach Mokotów, Ochota oraz Włochy. Na koniec grudnia 2020 r. osiągnęły one średni poziom wynajmu na poziomie 80%.

W procesie sprzedaży Immofinanz był reprezentowany przez Kancelarię Prawną Penteris w Warszawie, kupujący zaś reprezentowany był przez Greenberg Traurig.

Immofinanz to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce.

Newsletter

Ponad 14 mld danych do Twojej dyspozycji.

Dołącz do Newslettera

Adres e-mail

Gotowe!

Raport został wysłany na podany adres e-mail.

Obróć urządzenie pionowo