Redd Loader
Wszystkie wpisy

Immofinanz sprzedał cztery warszawskie biurowce

09.04.2021 Aktualności

Immofinanz sfinalizował sprzedaż czterech warszawskich biurowców węgierskiej firmie Indotek Group. Budynki mają łączną powierzchnię najmu około 45 300 m kw. Cena sprzedaży wyniosła 72,5 mln euro.
– Dzięki dołączeniu do naszego portfela wieży Warsaw Spire, nasz cel polegający na skoncentrowaniu warszawskich nieruchomości biurowych na marce myhive, osiągnął wyższy poziom. Transakcję z Indotek Group podpisaliśmy jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować tę sprzedaż –  skomentował Dietmar Reindl, COO Immofinanz.

Sprzedane nieruchomości biurowe zlokalizowane są w warszawskich dzielnicach Mokotów, Ochota oraz Włochy. Na koniec grudnia 2020 r. osiągnęły one średni poziom wynajmu na poziomie 80%.

W procesie sprzedaży Immofinanz był reprezentowany przez Kancelarię Prawną Penteris w Warszawie, kupujący zaś reprezentowany był przez Greenberg Traurig.

Immofinanz to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce.

Obróć urządzenie pionowo