Redd Loader
Wszystkie wpisy

ING Tech Poland przeniesie się do Global Office Park w Katowicach

12.01.2021 Aktualności

ING Tech Poland wynajęło 16,6 tys. mkw. w realizowanym przez Cavatina Holding wielofunkcyjnym kompleksie Global Office Park w Katowicach. Najemcę w tej transakcji reprezentowała firma doradcza JLL.
Umowa ta daje tym samym mocny sygnał, że mimo pandemii polski rynek biurowy sprzyja rozwojowi firm z sektora usług dla biznesu. Przykładem są Katowice, które w trzecim kwartale ubiegłego roku znajdowały się na drugim miejscu, za Warszawą, pod względem aktywności deweloperów, odpowiadając za 15 proc. powierzchni znajdującej się w budowie. Nowe projekty biurowe są napędzane zwłaszcza przez firmy z branży IT, nowoczesnych technologii i usług biznesowych, które między styczniem a wrześniem 2020 r. odpowiadały za 77 proc. popytu na biura w mieście.

Katowice to główna siedziba firmy ING Tech Poland – do tej pory mieściła się w GPP Business Park. W Katowicach oraz w Warszawie pracuje wciąż rozwijający się zespół liczący łącznie ponad 1800 osób. Według planów, do końca 2021 roku firma ma zatrudnić kolejne 1500 osób.

– ING Tech Poland to zespół ekspertów w swoich dziedzinach, mocno zaangażowanych, wzajemnie się inspirujących, wciąż poszukujących lepszych, zoptymalizowanych rozwiązań na drodze cyfryzacji ING. Sukces naszej pracy zależy też od otwartości na nowych ludzi, inny punkt widzenia oraz bodźce do zmian. Dlatego tak ważne dla nas jest tworzenie dynamicznego i sprzyjającego kreatywności środowiska pracy. Decyzja o przeniesieniu głównej siedziby do zupełnie nowej lokalizacji to również wyraz zaufania ING oraz potwierdzenie dynamicznego rozwoju ING Tech Poland w długofalowej perspektywie – mówi Paweł Michalik, Head of ING Tech Poland.

ING Tower w Global Office Park

W ramach zawartej jeszcze w grudniu 2020 r. umowy ING Tech Poland wykorzysta 14,5 tys. mkw. na przestrzeń do pracy dla swoich zespołów, a na ponad 2 tys. mkw. powstanie „Gravity Point” – strefa ogólnodostępna dla społeczności Katowic, z której będą mogli korzystać zarówno pracownicy, jak i osoby z zewnątrz. Podobne rozwiązanie sprawdziło się już w głównej siedzibie ING w Amsterdamie, gdzie w ten sposób powstało środowisko sprzyjające współpracy pomiędzy biznesem, uczelniami i lokalnymi przedsiębiorstwami. Przeprowadzka ING Tech Poland do jednej z dwóch wież kompleksu Global Office Park, która zyska nową nazwę ING Tower, zaplanowana jest na lipiec 2022 r.
W procesie poszukiwania optymalnej lokalizacji, negocjowania warunków umowy oraz przygotowania długoterminowej strategii najmu ING Tech Poland doradzali eksperci JLL. Projekt jest efektem połączonych sił ING Tech Poland, JLL i Cavatina Holding zarówno w zakresie środowiska pracy, doradztwa technicznego jak i tworzenia koncepcji estetycznej.

Inwestycja typu mixed-use Global Office Park realizowana przez Cavatina Holding dostarczy na katowicki rynek biurowy ponad 59 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni, z czego ponad 40 proc. jest już wynajęte. Transakcja jest ważnym sygnałem popytu i potencjału rynku katowickiego i szerzej – odporności rynków regionalnych na wyzwania minionego roku. To również wskazówka dla całej branży biurowej oraz recepta Cavatiny na biznes, czyli proponowanie wielofunkcyjnych, bardzo dobrze zlokalizowanych obiektów, z możliwością przystosowania do potrzeb najemcy, ze strefą otwartą na miasto i jego społeczność, z rozbudowaną funkcją mieszkalną.

– Stawiamy na miastotwórcze inwestycje, które łączą mieszkania, biura, usługi i kulturę, ponieważ są one lepiej zaprojektowane i poprawiają̨ funkcjonowanie miast. Global Office Park powstaje w samym sercu Katowic tworząc nowy, pełen życia kawałek miasta. Bliskość dworca kolejowego oraz dobra komunikacja z autostradami i lotniskiem czynią go bardzo dostępnym. Natomiast zarówno obecna infrastruktura wokół, jak i ta przez nas tworzona w ramach projektu, zapewnią najemcom bardzo wygodne warunki do prowadzenia biznesu, a ich pracownikom doskonałe środowisko pracy i spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że tak dynamiczna, innowacyjna i otwarta firma jak ING Tech Poland będzie obecna w tym obiekcie – to wzmocni jeszcze miastotwórczy efekt naszej inwestycji – mówi Tomasz Zydorek, dyrektor ds. komercjalizacji w Cavatina Holding.

W ramach wielofunkcyjnego kompleksu realizowanego przez Cavatina Holding powstanie łącznie niemal 90 tys. mkw. przestrzeni do pracy, mieszkania i rekreacji. Charakterystyczne trzy wieże Global Office Park, powstające u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach wzbogacą miasto o kolejny oryginalny projekt architektoniczny.

Dwie wieże biurowe wraz z najmniejszym budynkiem C dostarczą łącznie ok. 59 tys. mkw. powierzchni klasy A, natomiast wieża mieszkaniowa zagwarantuje 670 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. 100-metrowe wieże będą osadzone na wspólnym 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdą miejsce lokale gastronomiczne i usługowe. Dzięki zastosowanym energooszczędnym i ekologicznym rozwiązaniom, budynki biurowe należące do kompleksu będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Ponadto, w obliczu pandemii, firma postanowiła zapewnić najemcom i użytkownikom swoich obiektów poczucie pełnego bezpieczeństwa, wdrażając w swoich projektach biurowych rozwiązania odpowiadające wymogom najnowszego standardu International Building Institute – WELL Health-Safety Rating. Certyfikat ten przyznawany jest powierzchniom biurowym, które zapewniają minimalizację ryzyka przenoszenia chorób, a także tworzenie bezpiecznych, sprzyjających dobremu zdrowiu miejsc pracy.

 

WEBINAR REDD | Już jest REDD Investment. Jedyne takie narzędzie w Polsce

Obróć urządzenie pionowo