Redd Loader
Wszystkie wpisy

Intraco Prime od PHN osiągnął swoją docelową wysokość

26.05.2021 Aktualności

Biurowiec Intraco Prime, inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości na warszawskim Muranowie, osiągnął swoją docelową wysokość. Z tej okazji na dachu konstrukcji została zawieszona symboliczna wiecha. Biurowiec będzie gotowy w ciągu niespełna roku. Za budowę odpowiedzialna jest firma Strabag.

Pod koniec maja br. zakończona została budowa konstrukcji budynku Intraco Prime. Żelbetowy strop nad ósmą, ostatnią kondygnacją użytkową, wraz z piętrem technicznym, domykają bryłę budynku i jednocześnie pierzeję ul. Stawki. Obecnie wykonywana jest szklano-aluminiowa fasada budynku, która na początku będzie widoczna od strony ul. Andersa. Wewnątrz budynku prowadzone są prace murowe, izolacyjne i instalacyjne. Są one szczególnie zaawansowane na kondygnacjach podziemnych. W najbliższym czasie w lobby budynku rozpoczną się prace nad elementami wykończenia, dzięki któremu będzie można zobaczyć finalny standard budynku.

– Zakończenie prac konstrukcyjnych oznacza, że od dziś możemy zobaczyć docelową wysokość i kształt budynku Intraco Prime. Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja doskonale wkomponuje się w otoczenie, stając się integralną częścią Muranowa. Teraz będziemy koncentrować się na tym by INTRACO Prime dobrze prezentowało się zarówno z zewnątrz, jak i w środku – powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. Inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Budynek Intraco, o charakterystycznej zielonej fasadzie, stał się nieodłącznym elementem panoramy stolicy. Zaledwie rok od rozpoczęcia prac ziemnych zespół Strabag, pomimo pandemii, zgodnie z założonym planem zakończył najważniejszy etap prac konstrukcyjnych na sąsiadującym Intraco Prime.

– Wybudowaliśmy jedenaście kondygnacji – osiem nadziemnych, w których ulokowane będą biura i lokale usługowe oraz trzy podziemne, położone ponad 16 m poniżej powierzchni gruntu z przeznaczeniem na parking dla 263 samochodów. Konstrukcja budynku powstała na trudnym technicznie terenie, nieopodal tunelu pierwszej linii metra. Tak znaczący postęp prac na budowie jest możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołu Dyrekcji Budownictwa Ogólnego Strabag, realizującego ten projekt – dodał Waldemar Wójcik, członek zarządu Strabag.

 

 

 

Obróć urządzenie pionowo