Redd Loader
Wszystkie wpisy

Inwestorzy z Bliskiego Wschodu kupują Pałac Młodziejowskiego w Warszawie

14.05.2020 Aktualności

Pałac Młodziejowskiego jest czterokondygnacyjnym budynkiem oferującym prawie 7 tys. mkw. zrewitalizowanej i zmodernizowanej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Budynek zlokzliozwany przy ul. Miodowej 10 został wybudowany w drugiej połowie XVII wieku i znajduje się w pobliżu Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta oraz innych znaczących zabytków oraz siedzib instytucji takich jak Opera Narodowa, Teatr Narodowy, Biblioteka Narodowa i Collegium Nobilium.

Najemcami budynku są Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Sąd Apelacyjny w Warszawie oraz Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (ODIHR).

Grupa FFA Real Estate Ltd., której przy transakcji doradzała kancelaria Linklaters, kupiła Pałac Młodziejowskiego w imieniu luksemburskiej spółki celowej MIDOLUX 2 SA.

CBRE działało jako wyłączny agent i doradca komercyjny sprzedającego.

FFA Real Estate Ltd. jest członkiem grupy FFA Private Bank, wiodącego banku i grupy inwestycyjnej z Bliskiego Wschodu, działającej z Dubaju (DIFC) i Bejrucie. FFA Real Estate jest częścią grupy, która doradza przy projektach nieruchomościowych w całej Europie, a wartość jej portfolio wynosi ponad 200 milionów euro.

Obróć urządzenie pionowo