Redd Loader
Wszystkie wpisy

Marina Office otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę

06.11.2019 Aktualności

Marina Office będzie składała się z trzech niezależnych pięciokondygnacyjnych budynków biurowych o całkowitej powierzchni najmu około 27 tys. mkw. Na czterech kondygnacjach powstanie blisko 24 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz ponad 3 tys. mkw. powierzchni handlowej na parterach, gdzie znajdą się m.in. restauracje, kawiarnie i inne lokale usługowe. W podziemnej części budynków powstanie parking dla 241 samochodów oraz 15 miejsc z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Pomiędzy budynkami powstanie patio, które będzie miejscem ogólnodostępnym – z przejścia przez patio będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i mieszkańcy Gdyni. 

– Uruchamiamy kolejne projekty biurowe. Naszą największą inwestycją w realizacji pozostaje stołeczna SKYSAWA, jednak to nie koniec naszych planów inwestycyjnych na ten rok. Właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dla Mariny Office w Gdyni, dla której planujemy wybrać generalnego wykonawcę jeszcze w tym roku. Przełom 2019 r. i 2020 r. to czas kiedy, zamierzamy rozpocząć także dwie kolejne inwestycje biurowe w Warszawie – INTRACO Prime oraz biurowiec przy al. Prymasa Tysiąclecia 83. Już na wiosnę przyszłego roku cztery nasze projekty komercyjne będą w trakcie realizacji – powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości. 

Architektonicznym wyróżnikiem Mariny Office będzie plac przed kompleksem, który będzie pełnił funkcję ogólnodostępnego skweru miejskiego. Uzupełni go mała architektura: zieleń miejska, ławki, kompozycje wodne oraz latarnie. W ramach placu powstanie kilka stref m.in. strefa wypoczynku, aktywnego relaksu latem i lodowisko zimą. W weekendy na placu miejskim możliwa będzie również organizacja targów warzywnych, zdrowej żywności czy jarmarków świątecznych, jak również – dzięki planowanej scenie – imprez masowych i koncertów.

  • Przyszli najemcy Mariny Office skorzystają z autobusów i trolejbusów zatrzymujących się w pobliżu inwestycji. Spacer na Skwer Kościuszki zajmie 10 minut, a na Dworzec Główny w Gdyni będzie można dotrzeć pieszo w ciągu 20 minut. 
  • Droga samochodem na Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zajmie około 30 minut.
  • W budynkach powstanie także parking rowerowy dla jednośladów. 
  • Kompleks Marina Office zaprojektowany został zgodnie z najnowszymi trendami i będzie certyfikowany w systemie BREEM na poziomie Very Good. 

Obróć urządzenie pionowo