Redd Loader
Wszystkie wpisy

Marynarska Point 2 w nowej odsłonie

28.05.2020 Aktualności

Na powierzchni wspólnej na parterze obiektu stworzona zostanie, inspirowana ogrodem, przestrzeń do wspólnej pracy i relaksu, a w otoczeniu budynku  pojawi się zieleń oraz meble miejskie.

– Jesteśmy przekonani, że wprowadzane zmiany będą wartością dodaną dla budynku, a lobby w nowej aranżacji stanie się miejscem, w którym można chwilę popracować, odpocząć lub odbyć nieformalne spotkanie. Zieleń jest kluczowym elementem projektu. Rośliny są jednym z najbardziej pożądanych elementów w przestrzeni biurowej, ponieważ pozytywnie wpływają na pracowników. Mamy nadzieję, że nasz mały ogród, jaki tworzymy w sercu Mokotowa, spełni swoje zadanie i będzie miejscem przyjaznym, poprawiającym samopoczucie, w którym chce się przebywać – mówi Marika Ziętara, Bluehouse Capital.

Zakończenie modernizacji planowane jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2020 r. Za koncepcję, wizualizacje i projekt wykonawczy, jak również realizację odpowiada firma Tetris. Koordynacją prac zajmuje się agencja BNP Paribas Real Estate, która jest również zarządcą budynku. Wyłącznym doradcą ds. wynajmu powierzchni biurowej jest Savills.

– Biznesowy Mokotów zmienia się na naszych oczach. Budynek Marynarska Point 2 jest jednym z największych beneficjentów niedawnych inwestycji infrastrukturalnych, które zostały przeprowadzone w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Oprócz nowego wiaduktu i modernizacji linii tramwajowej, a także coraz mniej monofunkcyjnego charakteru tej części Warszawy, również same budynki biurowe przechodzą przemianę. Marynarska Point 2 to przykład modernizacji zgodnej z najnowszymi trendami, skupionej na ludziach i ich potrzebach – mówi Lidia Malec, Associate, dział powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

Zgodnie z raportem „Służewiec 2019” opublikowanym przez firmę doradczą Savills, niemal połowa całkowitych zasobów jednego z największych obszarów biznesowych stolicy powstało co najmniej 10 lat temu, z czego ponad 60% było, jest lub będzie poddawane w najbliższym czasie różnego rodzaju remontom i modyfikacjom.

Budynek biurowy Marynarska Point 2 zlokalizowany jest przy ul. Postępu 15c w Warszawie. Został oddany do użytku w 2008 r. Oferuje 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Obróć urządzenie pionowo