Redd Loader
Wszystkie wpisy

Mokotów Plaza zmieni właściciela. Biurowiec przejmuje FLE

27.01.2022 Aktualności

M7 Real Estate sprzedaje Mokotów Plaza do FLE GmbH. Avison Young reprezentował w transakcji sprzedającego.
Mokotów Plaza znajduje się w bliskiej odległości od przystanków autobusowych, które zapewniają sprawną komunikację z najbliższymi stacjami metra, Wilanowska oraz Wierzbno. W pobliżu biegnie również droga ekspresowa S79 łącząca południową obwodnicę Warszawy z autostradą A2. Lotnisko Chopina znajduje się również w bliskiej odległości.

– Obszar Biznesowy Mokotów jest bez wątpienia najbardziej rozwiniętym biurowym hubem poza ścisłym centrum Warszawy. Obszar ten przeszedł w ciągu ostatnich kilku lat istotne przemiany urbanistyczne. Nastąpił również rozwój ulic Marynarska, Postępu oraz Woronicza a także powstało lub jest w trakcie realizacji kilka projektów biurowych, mieszkaniowych oraz hotelowych. Atrakcyjne poziomy czynszów, w porównaniu ze ścisłym centrum miasta, są idealne dla firm, które poszukują ekonomicznych rozwiązań a jednocześnie odnowionych powierzchni najmu. Spodziewamy się w najbliższej przyszłości kolejnych transakcji porównywalnymi nieruchomościami zlokalizowanymi w tym obszarze – komentuje Bartłomiej Krzyżak, Senior Director, Investment w Avison Young w Polsce.

„Mokotów Plaza gwarantuje stabilny przychód”

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego ostatniego zakupu na polskim rynku – dodaje Alexander Klafsky, Managing Partner w FLE GmbH. – Mokotów Plaza gwarantuje stabilny przychód w ciągu kolejnych sześciu lat oraz duży potencjał wzrostu wartości. Nasze dotychczasowe inwestycje w Polsce znajdują się w kilku miastach regionalnych. Cieszymy się, że przez pozyskanie Mokotów Plaza wchodzimy również na warszawski rynek biurowy i chętnie będziemy powiększać nasze portfolio w stolicy. W 2022 roku, mamy niezmiennie duży apetyt na nieruchomości znajdujące się w Polsce.

Zespół doradztwa inwestycyjnego Avison Young reprezentował w przebiegu transakcji sprzedającego. M7 Real Estate korzystało również z usług prawnych kancelarii Allen&Overy. Z kolei DLA Piper oraz TPA wspierały  FLE odpowiednio doradztwem prawnym i podatkowym.

FLE, z siedzibą w Wiedniu, to podmiot inwestujący w nieruchomości w Europie – celuje tylko w projekty gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa i odznaczające się istotnym potencjałem wzrostu wartości oraz zapewniające stabilny przychód. Sukces firmy w znacznej mierze opiera się na aktywnym zarządzaniu aktywami. FLE jest częścią francuskiej grupy LFPI, jednego z największych niezależnych zarządców aktywami w Europie, z wartością zarządzanych aktywów na poziomie około czternastu miliardów euro.

Obróć urządzenie pionowo