Redd Loader
Platforma REDD wchodzi na rynek magazynowy.
Wszystkie wpisy

Mokotów Plaza zmieni właściciela. Biurowiec przejmuje FLE

27.01.2022 Aktualności

M7 Real Estate sprzedaje Mokotów Plaza do FLE GmbH. Avison Young reprezentował w transakcji sprzedającego.
Mokotów Plaza znajduje się w bliskiej odległości od przystanków autobusowych, które zapewniają sprawną komunikację z najbliższymi stacjami metra, Wilanowska oraz Wierzbno. W pobliżu biegnie również droga ekspresowa S79 łącząca południową obwodnicę Warszawy z autostradą A2. Lotnisko Chopina znajduje się również w bliskiej odległości.

– Obszar Biznesowy Mokotów jest bez wątpienia najbardziej rozwiniętym biurowym hubem poza ścisłym centrum Warszawy. Obszar ten przeszedł w ciągu ostatnich kilku lat istotne przemiany urbanistyczne. Nastąpił również rozwój ulic Marynarska, Postępu oraz Woronicza a także powstało lub jest w trakcie realizacji kilka projektów biurowych, mieszkaniowych oraz hotelowych. Atrakcyjne poziomy czynszów, w porównaniu ze ścisłym centrum miasta, są idealne dla firm, które poszukują ekonomicznych rozwiązań a jednocześnie odnowionych powierzchni najmu. Spodziewamy się w najbliższej przyszłości kolejnych transakcji porównywalnymi nieruchomościami zlokalizowanymi w tym obszarze – komentuje Bartłomiej Krzyżak, Senior Director, Investment w Avison Young w Polsce.

„Mokotów Plaza gwarantuje stabilny przychód”

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego ostatniego zakupu na polskim rynku – dodaje Alexander Klafsky, Managing Partner w FLE GmbH. – Mokotów Plaza gwarantuje stabilny przychód w ciągu kolejnych sześciu lat oraz duży potencjał wzrostu wartości. Nasze dotychczasowe inwestycje w Polsce znajdują się w kilku miastach regionalnych. Cieszymy się, że przez pozyskanie Mokotów Plaza wchodzimy również na warszawski rynek biurowy i chętnie będziemy powiększać nasze portfolio w stolicy. W 2022 roku, mamy niezmiennie duży apetyt na nieruchomości znajdujące się w Polsce.

Zespół doradztwa inwestycyjnego Avison Young reprezentował w przebiegu transakcji sprzedającego. M7 Real Estate korzystało również z usług prawnych kancelarii Allen&Overy. Z kolei DLA Piper oraz TPA wspierały  FLE odpowiednio doradztwem prawnym i podatkowym.

FLE, z siedzibą w Wiedniu, to podmiot inwestujący w nieruchomości w Europie – celuje tylko w projekty gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa i odznaczające się istotnym potencjałem wzrostu wartości oraz zapewniające stabilny przychód. Sukces firmy w znacznej mierze opiera się na aktywnym zarządzaniu aktywami. FLE jest częścią francuskiej grupy LFPI, jednego z największych niezależnych zarządców aktywami w Europie, z wartością zarządzanych aktywów na poziomie około czternastu miliardów euro.

Newsletter

Ponad 14 mld danych do Twojej dyspozycji.

Dołącz do Newslettera

Adres e-mail

Gotowe!

Raport został wysłany na podany adres e-mail.

Obróć urządzenie pionowo