Redd Loader
Wszystkie wpisy

Na szczycie 3T Office Park zawisła wiecha

31.08.2020 Aktualności

Gdyński biurowiec 3T Office Park z wiechą. Składający się z 3 wież obiekt osiągnął maksymalną wysokość kolejno – 39, 50 i 39 metrów. 
Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 54,9 tys. mkw., z czego powierzchnia najmu zajmie 38,5 tys. mkw. W ramach inwestycji powstaje obiekt składający się z trzech wież – 10, 13 i 10 kondygnacji, które osiągnęły już maksymalną wysokość – 39, 50, 39 metrów. Parking podziemny pomieści 405 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych.

– Zakończyliśmy budowę stanu surowego. Dzięki kompetencjom generalnego wykonawcy i współpracy z podwykonawcami realizacja projektu przebiega zgodnie z harmonogramem. Korzystając z własnych, wieloletnich doświadczeń na rynku biurowym, tworzymy przestrzeń skrojoną na miarę biznesu, o czym świadczy duże zainteresowanie obiektem. Są już pierwsi najemcy: Wartsila Polska, centrum medyczne Medicover, przedszkole Mały Einstein oraz restauracja Meating Point. Jednocześnie trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi – komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park.

3T Office Park. „Obiekt bez barier”

– Zawieszenie wiechy to moment ważny dla każdego wykonawcy inwestycji. W wypadku 3T Office Parku nasza satysfakcja jest jeszcze większa, co związane jest z dotrzymaniem harmonogramu, pomimo pracy w warunkach pandemii. Ostatnie miesiące, poczynając od marca, stanowiły dla naszego zespołu wyzwanie, ale dzięki odpowiedzialnej postawie wszystkich zaangażowanych w realizację – inwestora, naszych pracowników, dostawców i podwykonawców, budowa była i jest kontynuowana bez przeszkód – powiedział Dariusz Wietrzyński, odpowiedzialny za budownictwo kubaturowe w PORR.

Projekt 3T Office Park otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie „Excellent”, obiekt powstaje także w zgodzie z wymogami Fundacji „Integracja” – certyfikat „Obiekt bez barier”.

Realizację 3T Office Park wspiera firma Gleeds Polska. Świadczy usługi zarządzania inwestycją i jej kosztami, koordynacji ds. certyfikacji BREEAM oraz pełni rolę inspektorów nadzoru.

Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2021 roku.

Obróć urządzenie pionowo