Redd Loader
Wszystkie wpisy

Olivia Prime już w całości dostępny

24.04.2020 Aktualności

Olivia Prime to najnowszy budynek w Olivia Business Centre. Dotychczas największą powierzchnię na jej terenie oferowała Olivia Star (44 tys. mkw. powierzchni), oddana do użytku w 2018 roku.

Budynek został zaprojektowany przez gdyńską pracownię BJK Architekci, a projekt każdego z olbrzymich holi głównych i całego wnętrza budynku jest autorstwa Design Anatomy.

– Zdecydowaliśmy się na budowę dużej ilości tarasów i prywatnych, niedużych loggii, pozwalających na zapewnienie komfortu znanego z budynków mieszkalnych – mówi Maciej Kotarski, dyrektor działu komercjalizacji Olivia Business Centre. Z tego powodu w Olivii Prime loggii jest aż 19. Doświadczenie pokazuje, że należą one do ulubionych przestrzeni pracowników, którzy chętnie korzystają z możliwości pracy na leżaku, z laptopem na kolanach. Budynek oferuje również 6 tarasów (2 duże i 4 małe). 

Część z nich to służące do wypoczynku tarasy szczytowe (dachowe), dostępne dla wszystkich pracowników budynku, w tym dwa z widokiem na morze. Wielkim prywatnym tarasem dysponuje np. firma Sii, na życzenie której przy takim tarasie zaprojektowaliśmy olbrzymią, wspólną dla całej firmy jadalnię.

Projekt wnętrz utrzymany jest w duchu biophilic design i power art. – Kładziemy duży nacisk na kontakt jego użytkowników z naturą i naturalnymi materiałami. Rozległe tarasy, wypełnione roślinnością, często pojawiające się drewno, jak i zieleń podwieszana pod sufitami robią niesamowite wrażenie w ultranowoczesnym biurowcu – mówi Anna Branicka z pracowni Design Anatomy. 

Olivia Prime jest jednym z 4 budynków w Polsce z całoszklaną, wentylowaną trójszybową fasadą, która daje najlepsze możliwe oświetlenie wnętrza, a w zimowe i jesienne dni umożliwia maksymalny dostęp do tak ważnego dla człowieka światła dziennego. Pozwala to zapewnić lepsze samopoczucie pracowników oraz ciągły dostęp do świeżego powietrza. Wiosną i latem, mimo pełnego przeszklenia, trójszybowa fasada zapobiega przed przegrzewaniem i zapewnia komfort termiczny nawet w bardzo słoneczne dni.

Budynek zapewnia najwyższe standardy w obszarze bezpieczeństwa, energetycznego i epidemiologicznego. – Olivia Prime jest zabezpieczona energetycznie, dzięki zasilaniu z 3 niezależnych źródeł, jak również dzięki budynkowym instalacjom UPS, zespołowi generatorów prądotwórczych oraz wewnętrznych linii zasilających pomiędzy budynkami, umożliwiających zasilanie całego budynku w trakcie przerw w dostawie energii z zewnątrz – mówi Maciej Kotarski. 

– Ważnym elementem bezpieczeństwa są dodatkowe gwarancje dostawców zapewniających tankowanie generatorów w trakcie pracy, gdyby przerwa w dostawie prądu się przedłużała. Ciekawostka – mamy tu unikalny, awaryjny zbiornik wody bieżącej, który pozwala na funkcjonowanie budynku nawet w razie awarii sieci i braku dostawy wody. To bardzo ważne, gdyż w przypadku braku dostawy wody, po kilku godzinach każdy biurowiec trzeba zamknąć: brak możliwości spłukiwania toalet powoduje oczywiste zagrożenie epidemiologiczne – dodaje. 

W obecnej sytuacji stanu epidemii dodatkowym zabezpieczeniem są najnowocześniejsze systemy bezdotykowe: bezdotykowy system wejścia do budynku, który pozwala nie tylko przejść przez kontrolę dostępu, ale jednocześnie bezdotykowo wezwać windę. Prócz tego bezdotykowo uruchomiana jest woda i mydło w toaletach. Bezpieczeństwo epidemiologiczne zapewniają higieniczne ręczniki papierowe, nie powodujące ryzyka rozpylania zarazków, tak jak np. dmuchawy powietrzne.

Według danych REDD, zasoby powierzchni biurowej w Gdański wynoszą obecnie  663 tys. mkw. 

Obróć urządzenie pionowo