Redd Loader
Platforma REDD wchodzi na rynek magazynowy.
Wszystkie wpisy

Sky Tower we Wrocławiu sprzedany

14.09.2021 Aktualności

Grupa Develia sprzedała Sky Tower we Wrocławiu. Cenę sprzedaży ustalono na 84,4 mln euro, która zostanie pomniejszona o wartość nierozliczonych zachęt dla najemców, a transakcja ma być sfinalizowana do końca 2021 r. Przedwstępna umowa sprzedaży została podpisana ze spółką należącą do Funduszu Inwestycyjnego, zarządzanego przez Adventum Group.
– Sprzedaż Sky Tower jest ważnym elementem strategii ogłoszonej na początku 2021 r. Konsekwentnie redukujemy nasze zaangażowanie w segmencie komercyjnym, stawiając na rozwój w działalności mieszkaniowej i PRS – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii. – Budynek, który przez lata stał się jedną z wizytówek Wrocławia, trafi do Adventum Group, funduszu z dużym doświadczeniem na rynku nieruchomości – dodaje prezes.

Stronami transakcji są Sky Tower, spółka należąca do Develii i Olimp Investment, spółka kontrolowana przez Adventum Group. Przedmiotem sprzedaży będą wszystkie należące do Grupy Develi udziały w prawie własności nieruchomości Sky Tower (79,55%). Pozostałe udziały pozostaną w posiadaniu właścicieli wydzielonych lokali. Cenę sprzedaży ustalono na 84,4 mln euro i zostanie ona pomniejszona o nierozliczone na dzień zawarcia finalnej transakcji zachęty dla najemców z tytułu umów najmu. Podpisanie ostatecznej umowy jest uzależnione od spełnienia warunków zawieszających.

– Wynegocjowana cena sprzedaży Sky Tower nieznacznie odbiega od wartości księgowej budynku. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z projektem w wysokości blisko 194 mln zł oraz na dalszy dynamiczny rozwój działalności w segmencie mieszkaniowym, która w naszej ocenie jest najbardziej perspektywiczną – mówi Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

Avison Young reprezentował sprzedającego jako agent wyłączny.

Sky Tower to najwyższy budynek we Wrocławiu

Sky Tower jest najwyższym budynkiem we Wrocławiu i jednym z najwyższych w Polsce. Na stronie Develii czytamy, że Sky Tower postawiony jest na działce o powierzchni 2,7 ha – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej.  Obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe.

Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30 500 mkw., a powierzchnia handlowa, przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 000 mkw. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Kierowcy mają do dyspozycji 1 500 miejsc parkingowych.

Newsletter

Ponad 14 mld danych do Twojej dyspozycji.

Dołącz do Newslettera

Adres e-mail

Gotowe!

Raport został wysłany na podany adres e-mail.

Obróć urządzenie pionowo