Redd Loader
Wszystkie wpisy

Sky Tower we Wrocławiu sprzedany

14.09.2021 Aktualności

Grupa Develia sprzedała Sky Tower we Wrocławiu. Cenę sprzedaży ustalono na 84,4 mln euro, która zostanie pomniejszona o wartość nierozliczonych zachęt dla najemców, a transakcja ma być sfinalizowana do końca 2021 r. Przedwstępna umowa sprzedaży została podpisana ze spółką należącą do Funduszu Inwestycyjnego, zarządzanego przez Adventum Group.
– Sprzedaż Sky Tower jest ważnym elementem strategii ogłoszonej na początku 2021 r. Konsekwentnie redukujemy nasze zaangażowanie w segmencie komercyjnym, stawiając na rozwój w działalności mieszkaniowej i PRS – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii. – Budynek, który przez lata stał się jedną z wizytówek Wrocławia, trafi do Adventum Group, funduszu z dużym doświadczeniem na rynku nieruchomości – dodaje prezes.

Stronami transakcji są Sky Tower, spółka należąca do Develii i Olimp Investment, spółka kontrolowana przez Adventum Group. Przedmiotem sprzedaży będą wszystkie należące do Grupy Develi udziały w prawie własności nieruchomości Sky Tower (79,55%). Pozostałe udziały pozostaną w posiadaniu właścicieli wydzielonych lokali. Cenę sprzedaży ustalono na 84,4 mln euro i zostanie ona pomniejszona o nierozliczone na dzień zawarcia finalnej transakcji zachęty dla najemców z tytułu umów najmu. Podpisanie ostatecznej umowy jest uzależnione od spełnienia warunków zawieszających.

– Wynegocjowana cena sprzedaży Sky Tower nieznacznie odbiega od wartości księgowej budynku. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z projektem w wysokości blisko 194 mln zł oraz na dalszy dynamiczny rozwój działalności w segmencie mieszkaniowym, która w naszej ocenie jest najbardziej perspektywiczną – mówi Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

Avison Young reprezentował sprzedającego jako agent wyłączny.

Sky Tower to najwyższy budynek we Wrocławiu

Sky Tower jest najwyższym budynkiem we Wrocławiu i jednym z najwyższych w Polsce. Na stronie Develii czytamy, że Sky Tower postawiony jest na działce o powierzchni 2,7 ha – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej.  Obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe.

Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30 500 mkw., a powierzchnia handlowa, przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 000 mkw. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Kierowcy mają do dyspozycji 1 500 miejsc parkingowych.

Obróć urządzenie pionowo