Redd Loader
Wszystkie wpisy

Wave z wiechą. Skanska zakończyła prace konstrukcyjne

31.10.2019 Aktualności

– Teraz będziemy kontynuować prace wykończeniowe na elewacji budynku, a także wykańczać jego wnętrze. Pierwsi najemcy wprowadzą się tu w przyszłym roku – mówi Sławomir Koc, project manager spółki biurowej Skanska, odpowiedzialny za inwestycję Wave. 

Wave jest pierwszą inwestycją spółki biurowej Skanska w Trójmieście oraz pierwszą na rynku trójmiejskim, która będzie ubiegać się o certyfikat WELL. Jest on przyznawany powierzchniom biurowym, które są przyjazne pracownikom i stawiają ich zdrowie oraz komfort na pierwszym miejscu.  

Projekt zakłada szereg innowacyjnych rozwiązań, m.in. wykorzystanie systemu zarządzania biurem – Connected by Skanska czy też infrastrukturalne udogodnienia dla rowerzystów – specjalny parking, szatnie z prysznicami i stację do naprawy rowerów.

– Stacja dla jednośladów powstanie obok patio pomiędzy budynkami. Będzie można tu pozostawić i bezpłatnie naładować rower, hulajnogę czy skuter. Stacja ma być dostępna dla pracowników biurowców, studentów z kampusu uniwersytetu i wszystkich mieszkańców. Samo patio zostanie oddane do użytkowania razem z pierwszym etapem i zaplanowaliśmy je jako otwartą przestrzeń publiczną dla każdego. Będzie tu miejsce na spotkanie towarzyskie, mały koncert, pracę z laptopem na świeżym powietrzu. Chcemy, żeby było to miejsce wielu ciekawych wydarzeń dla lokalnej społeczności, pracowników, studentów i mieszkańców – powiedziała Kornelia Łukaszewska-Ciesielska, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. 

Dzięki tej inwestycji, Gdańsk stanie się także trzecim miastem, po Warszawie i Krakowie, w którym pojawi się tzw. zielony beton. Od strony al. Grunwaldzkiej inwestor planuje wykorzystanie betonowych płyt, które dzięki działaniu słońca redukują stężenie szkodliwych związków w powietrzu zanieczyszczonym smogiem miejskim, powstałym ze spalin emitowanych przez samochody. 

Wave – kluczowe fakty i liczby: 

  • Łączna planowana powierzchnia najmu I etapu Wave: ok. 24 700 m kw. GLA, całego kompleksu: ok. 48 000 m kw.
  • Liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych: 14/2.
  • Planowany termin oddania do użytku przełom Q4 2019 r. – Q1 2020 r.
  • Certyfikaty: LEED, WELL, Obiekt bez barier
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Agent wynajmujący: CBRE
  • Autor projektu architektonicznego: śląska pracownia medusa group.

Obróć urządzenie pionowo