Redd Loader
Wszystkie wpisy

We Włocławku powstanie nowoczesny biurowiec

02.10.2020 Aktualności

We Włocławku powstanie nowoczesny biurowiec w ramach Programu Fabryka. Za realizację przedsięwzięcia będzie odpowiadał samorząd i Operator ARP. 1 października władze miasta Włocławka i zarząd spółki podpisały list intencyjny.

Ten dokument to kolejny krok na drodze do realizacji inwestycji, jaką jest nowoczesny kompleks biurowo-usługowy na terenie Włocławka. Spełniający wysokie standardy obiekt powstanie w ramach Programu Fabryka, który ma aktywizować potencjał polskich średnich miast.

– Podpisane dziś porozumienie bardzo mnie cieszy i pokazuje, że możliwa jest dobra współpraca rządu i samorządu,  zwłaszcza w tak ważnym wymiarze jak poprawa jakości życia Polaków. Głównym celem Programu Fabryka jest danie pozytywnego, prorozwojowego impulsu miastom, które potrzebują nowych, atrakcyjnych miejsc pracy, by zatrzymać odpływ swoich mieszkańców. Liczę, że dzięki determinacji samorządu i publicznemu wsparciu, Włocławek zyska obiekt, który stanie się ważnym centrum działalności dla przedsiębiorców z całego regionu – podkreślała Anna Gembicka, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej

Do realizacji kompleksu biurowo- usługowego zostanie powołana spółka, której udziałowcami będą samorząd i Operator ARP sp. z o.o.. Państwowa spółka zapewni finansowanie inwestycji, z kolei wkładem strony samorządowej będzie teren, na którym powstanie biurowiec.

– Zaproponowaliśmy dwie lokalizacje, które spełniają oczekiwania inwestorskie. Zależało nam na wytypowaniu miejsc, gdzie budowa nowoczesnego biurowca wpisywać się będzie w ład przestrzenny, a jednocześnie spełniać kryteria logistyczne. Mam nadzieję, że inwestycja przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości, i wpłynie na poprawę atrakcyjność lokalnego rynku pracy. Jako samorząd dołożymy wszelkich starań, by zadanie mogło zostać zrealizowane sprawnie i terminowo – powiedział Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

– Cieszę się, że dziś do grona miast uczestniczących w Programie Fabryka dołączył Włocławek. Program odpowiada na potrzeby miast, które często pozostawały w cieniu największych metropolii. ARP S.A. realizując założenia Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju chce kierować impuls inwestycyjny również do mniejszych miast, w których drzemie duży, ale niewykorzystany potencjał. Jestem przekonany, że pierwsza inwestycja pociągnie za sobą kolejne i otworzy zupełnie nowy rozdział w rozwoju społeczno-gospodarczym Włocławka – stwierdził Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Obiekty, które powstaną w ramach Programu Fabryka muszą przede wszystkim odpowiadać na oczekiwania nowoczesnego biznesu. Oznacza to, że muszą spełniać szereg kryteriów takich jak – atrakcyjna lokalizacja, dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta, czy dostępność infrastruktury handlowo-usługowej.

– Jeszcze do niedawna rynek biurowy był postrzegany przez pryzmat największych polskich miast. Dzisiaj dzięki spójnej polityce gospodarczej na szczeblu centralnym zmienia się to podejście,  jesteśmy podmiotem który realizuje nie tylko cele biznesowe, ale łączy je z działaniami misyjnymi. Chcemy inwestować we Włocławku, w którym drzemie duży potencjał. To trzecie co do wielkości miasto w województwie kujawsko- pomorskim, centralnie położone, sąsiadujące z dużym węzłem komunikacyjnym. To sprawia, że warto tu inwestować, warto budować nowoczesne powierzchnie biurowe, w których mogą powstać centra IT, centra outsourcingowe, firmy hi-tech. Ich obecność w mieście zatrzyma w nim młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie będą musieli emigrować za pracą do większych ośrodków miejskich. Mamy nadzieję że sukces komercyjny naszej inwestycji ściągnie do miasta  inwestorów prywatnych   – zaznaczył Mariusz Domeradzki, prezes Operator ARP.

Program Fabryka polega na wsparciu średnich miast przez budowę w nich nowoczesnych, doskonale wyposażonych budynków biurowo-usługowych. Zgodnie z zasadą „biznes przyciąga biznes”, zarówno obecność renomowanych firm, jak i dobrze wykwalifikowana kadra będą przyciągać kolejne firmy, nie tylko z sektora nowoczesnych usług biznesowych, ale też korzystające z usług tej branży.

Operator ARP jest spółką zależną Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Do jej zadań należy optymalizacja majątku, ale też skuteczne zarządzanie gruntami oraz obiektami. W ofercie spółki  znajdują się atrakcyjne tereny inwestycyjne, zlokalizowane  w Częstochowie,  jak również obiekty na terenie całej Polski m.in. w Gdyni, Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Świdnicy, Skarżysku-Kamiennej czy Gliwicach.

Obróć urządzenie pionowo