Redd Loader
Wszystkie wpisy

CPI przejmuje zarządzanie Eurocentrum

01.04.2020

Eurocentrum, które CPIPG nabyło w listopadzie 2019 roku, to największy zielony kompleks biurowy w stolicy, certyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Składa się z budynków Alfa, Beta/Gamma i Delta oferujących łącznie ponad 85 100 m kw. powierzchni najmu, w tym 3 500 powierzchni handlowo-usługowej i gastronomicznej zlokalizowanej na parterze kompleksu, w ogólnodostępnym pasażu łączącym wszystkie budynki. 

Biurowiec posiada także nowoczesne centrum konferencyjne, mogące pomieścić́ jednocześnie 200 osób. Budynek jest niemal w pełni skomercjalizowany, wśród najemców są m.in. Unilever, COTY, Group One, Randstadt, SAGE, PSE S.A. i Urząd Transportu Kolejowego.

– To kolejny krok w ogłoszonej przez firmę strategii właścicielskiego zarządzania. Wierzymy, że w tym szczególnie wymagającym okresie, nasze podejście do aktywnego zarządzania nieruchomościami i praca nad wzrostem ich wartości, zyskuje na znaczeniu – mówi Barbara Topolska, Country Manager CPI Property Group Polska.

Eurocentrum jest trzecim, po Warsaw Financial Center i Equator II, budynkiem biurowym zarządzanym przez CPIPG, w kolejnych miesiącach, firma przejmie zarządzanie we wszystkich biurowcach ze swojego portfela. 

Aktualnie CPIPG jest właścicielem dwunastu nieruchomości biurowych w Warszawie, ich łączna powierzchnia najmu to ponad 280 000 m kw. 

W pierwszym tygodniu kwietnia 2020 roku w Polsce w budowie było 112 projektów o łącznej powierzchni ponad 1,7 mln m kw. Najwięcej biurowców powstaje w Warszawie. Jak pokazuje raport „Office Market Snapshot Q1 2020”, w 44 realizowanych inwestycjach w sumie powstają 957 tys. m kw. nowej powierzchni. 13 budynków jest już w pełni skomercjalizowanych.

Obróć urządzenie pionowo