Redd Loader
Wszystkie wpisy

DOKI Office. Z rozmachem w Gdańsku

21.04.2020

I faza części biurowej inwestycji DOKI (DOKI Office) to dwa budynki pomiędzy którymi powstanie nowa ulica Kadłubowców, bezpośrednio sąsiadujące z Europejskim Centrum Solidarności oraz słynną Salą BHP. Pierwszy budynek (A) będzie miał 5 kondygnacji nadziemnych, drugi (B) 7, ponadto oba będą miały jedną kondygnację podziemną z miejscami parkingowymi dla samochodów (łącznie 289) i rowerów. 

Wizualizacja koncepcyjna DOKI Office. mat. prasowe Torus

Miejsca dla rowerów znajdą się również na zewnątrz, a każdy z budynków posiadać będzie dedykowane szatnie dla rowerzystów. DOKI Office zaoferuje łącznie ponad 37 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA) z przeznaczeniem na biura i usługi. W części parterowej jednego z budynków zaprojektowano lokal gastronomiczny wraz z zewnętrznym ogródkiem.

Projekt architektoniczny przygotowuje pracownia APA Wojciechowski Architekci. Budynki certyfikowane będą w systemie LEED. Oba budynki powstawać będą równolegle. Prace rozpoczną się w II połowie br., a planowany termin oddania inwestycji do użytku to przełom 2022 i 2023 roku.

Według raportu REDD, w I kw. 2020 roku w Trójmieście zasoby powierzchni biurowej wynosiły 851 mkw. 

DOKI to też mieszkania 

Część mieszkaniowa realizowana będzie w kilku etapach. Budynki będą miały zróżnicowaną wysokość, maksymalnie 8 pięter i halę garażową. Powstaną mieszkania 1-5 pokojowe o zróżnicowanym metrażu, nawet do 128 mkw. Na parterze znajdą się lokale handlowe i usługowe, w tym gastronomiczne. Na zielonych stropodachach budynków (ponad halami garażowymi i częścią usługową) przewidziano patia dostępne dla mieszkańców Doków, z prywatnymi ogródkami oraz wspólnymi przestrzeniami do wypoczynku i rekreacji, w tym ogródki zabaw dla dzieci. 

Całość zaprojektowano w układzie kwartałów zabudowy śródmiejskiej. Ceramiczna elewacja nawiązywać będzie do ceglanej zabudowy stoczni. Industrialny charakter inwestycji podkreślą panele z blachy dachowej malowane w kolorach charakterystycznych dla kontenerów morskich oraz duże przeszklenia z charakterystycznymi szprosami. Ponadto zaprojektowana została infrastruktura drogowa i sieciowa z elementami małej architektury i zieleni. W budynkach i wzdłuż osi komunikacyjnych zaprojektowano liczne miejsca postojowe dla rowerów. Planowany termin oddania do użytku I etapu inwestycji to 2023 rok.

Obróć urządzenie pionowo