Redd Loader
Wszystkie wpisy

Globalworth kupuje Chmielną 89 i Tischnera Office

04.11.2019

Finalizacja transakcji powiększy portfel nieruchomości Globalworth Poland do liczby 23 obiektów o łącznej powierzchni ponad 600 tys. m kw.  

– Chmielna 89 w Warszawie oraz Tischnera Office w Krakowie, podobnie jak inne obiekty komercyjne wchodzące w skład portfolio Cavatina Holding S.A. wyróżnia wyjątkowa architektura, znakomite lokalizacje oraz energooszczędne rozwiązania technologiczne. Nasze realizacje w Warszawie i Krakowie zyskały już uznanie w krajowych jak i zagranicznych konkursach, z czego jesteśmy naprawdę dumni. Wierzymy, że jakość, która stoi za naszymi inwestycjami biurowymi, podnosi poprzeczkę nie tylko dla projektów realizowanych w stolicy czy dużych miastach regionalnych, ale dla obiektów komercyjnych w całej Polsce. Jesteśmy przekonani, że włączenie naszych projektów do portfolio Globalworth wzbogaci jego ofertę i spotka się z dobrym przyjęciem nowych użytkowników – komentuje Daniel Draga, Członek Zarządu Cavatina Holding.

– Bez względu na to, czy mamy do czynienia z dojrzałym biurowcem, czy ultranowoczesnym projektem w budowie, nasza decyzja o zakupie za każdym razem jest podyktowana możliwością oferowania wartości dodanej użytkownikom naszych obiektów. W przypadku Chmielnej 89 kluczowe było także sąsiedztwo Warta Tower, która niebawem przejdzie gruntowną modernizację. To daje nam potencjał do stworzenia nowej, wielofunkcyjnej lokalizacji w samym sercu Warszawy, oferującej 60 000 mkw. powierzchni do pracy i spędzania wolnego czasu. W ten sposób mamy szansę, aby rozpocząć nowy rozdział w historii tego kwartału stolicy – komentuje Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego oraz dyrektor ds. Inwestycji w Globalworth, dyrektor generalny Globalworth Poland.

Chmielna 89 to 14-kondygnacyjny biurowiec, który oferuje ponad 25 000 m kw. najmu. W budynku o charakterystycznym kształcie kryształu zaplanowano liczne tarasy o łącznej powierzchni 370 m kw., które łagodnie, w układzie kaskadowym będą „schodzić” w kierunku ul. Chmielnej. Chmielna 89 wyróżnia się na tle otaczającej zabudowy m.in. dzięki fasadzie, która daje wrażenie lekkiej i przejrzystej. Wszystko to dzięki zastosowaniu licznych szklanych paneli, stali nierdzewnej i aluminium.

Tischnera Office w Krakowie, oferujący prawie 34 000 m kw., został zaprojektowany na planie nieregularnego sześcioboku, z wewnętrznym dziedzińcem nad garażem i 10 kondygnacjami naziemnymi. Wyróżniają go duże, kaskadowe tarasy od 3. piętra w górę oraz unikatowe patio mające ponad 1 000 m kw., które będzie dostępne dla wszystkich użytkowników biur. Znajdą się w nim – zieleń, tafla wody z fontannami i alejki spacerowe.

arówno warszawski biurowiec Chmielna 89 jak i Tischnera Office w Krakowie to świetne inwestycje i cenne nabytki w portfelu nieruchomości Globalworth. Dzięki ponadczasowej architekturze i doskonałym lokalizacjom budynki te mają szansę latami cieszyć się zainteresowaniem renomowanych najemców. Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek owocnej współpracy pomiędzy obiema spółkami – podsumowuje Daniel Draga, Członek Zarządu Cavatina Holding S.A.

Obróć urządzenie pionowo