Redd Loader
Wszystkie wpisy

HB Reavis w Warszawie planuje oddać do 2021 roku 220 tys. m kw.

19.12.2019

Ponad połowa przestrzeni Varso Place będzie gotowa wiosną przyszłego roku. W dwóch z trzech budynków powstających przy stołecznym Dworcu Centralnym trwają prace aranżacyjne i testy instalacji, a wokół powstaje nowa przestrzeń publiczna, w tym wyremontowana ulica Chmielna. Z kolei konstrukcja najwyższego wieżowca, Varso Tower, na którym rozpoczął się już montaż około 7 tys. elementów elewacji o imponujących wymiarach 3,9 na 2,7 metra każdy, osiągnie docelową wysokość pod koniec lata 2020 r. i będzie gotowa na końcowe prace aranżacyjne we wnętrzach biurowych.

Jednocześnie, na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza, przy ulicy Burakowskiej trwa budowa kampusu biurowego Forest, gdzie obecnie realizowana jest płyta fundamentowa oraz stropy nad kondygnacjami podziemnymi. Z początkiem przyszłego roku konstrukcja pierwszej fazy będzie widoczna ponad ziemią, a harmonogram zakłada jej ukończenie pod koniec 2020 r.

Zespoły zaangażowane w realizację Varso Place i Forest pracują pełną parą, korzystając z doświadczenia HB Reavis jako międzynarodowego specjalisty w zakresie tworzenia przestrzeni pracy. Oba te projekty jasno pokazują kierunek, w którym podążamy. Tworzymy miejsca odpowiadające na preferencje całych firm i poszczególnych pracowników. Chcemy, aby wnosiły też wartość dodaną dla lokalnych społeczności, stąd duży nacisk, jaki kładziemy na otwarte partery, tereny zielone czy wygodne połączenie budynków z infrastrukturą komunikacyjną – mówi Peter Pecnik, prezes zarządu HB Reavis Poland.

Kto wprowadzi się do budynków HB Reavis w 2020 roku

Dwa z trzech budynków Varso Place są już wynajęte w blisko 100%. Wiosną przyszłego roku w środkowym Varso 1 zostanie otwarty pierwszy w Polsce czterogwiazdkowy hotel Nyx. W tym samym budynku, osoby pracujące i nocujące w Varso Place oraz goście z zewnątrz, skorzystają z klubu fitness Zdrofit oraz przychodni PZU Zdrowie.

W 2019 roku pozyskaliśmy szereg nowych klientów, którzy docenili jakość przestrzeni biurowej w Varso Place, w tym m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego, Nvidia, Yves Rocher oraz Workday. Wynajęta jest także znaczna część lokali usługowych na parterze, gdzie będzie można skorzystać z kilku rodzajów restauracji i kawiarni, a także z praktycznych punktów usługowych, które ułatwią codzienne funkcjonowanie w naszych budynkach. Prowadzimy też rozmowy z organizacjami zainteresowanymi przeprowadzką do najwyższej częsci naszego flagowego projektu, a także z firmami, które doceniają nieco mniej formalny charakter oraz udogodnienia kampusu biurowego Forest – komentuje Karol Wyka, członek zarządu i dyrektor ds. wynajmu w HB Reavis Poland.

W Warszawie, oprócz Varso Place (145 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia) oraz Forest (78 tys. mkw.), HB Reavis jest też właścicielem i zarządcą budynku Postępu 14 (34 tys. mkw.). Biurowiec jest całkowicie wynajęty – w 2019 roku umowę najmu ponad 5 300 mkw. przestrzeni przedłużyła tu firma Samsung Electronics Polska. W gronie głównych użytkowników budynku jest także AstraZeneca Pharma Poland.

Dodatkowo, w pierwszej połowie 2019 roku HB Reavis sfinalizowało sprzedaż dwóch budynków West Station na rzecz Mapletree Investments. Była to jedna z największych transakacji na stołecznym rynku nieruchomości w mijającym roku.

Do dyspozycji klientów oddajemy coraz więcej usług związanych z optymalnym planowaniem i korzystaniem z wynajętej przez nich przestrzeni. To między innymi rozwiązania sygnowane przez nasze multidyscyplinarne zespoły, takie jak Origameo czy Symbiosy, które na podstawie odpowiednich badań i z wykorzystaniem mądrze dobranych nowych technologii, pomagają zaprojektować i korzystać z biura, które dopasowuje się do indywidualnych potrzeb niemal w czasie rzeczywistym – dodaje Peter Pecnik.

Obróć urządzenie pionowo