Redd Loader
Platforma REDD wchodzi na rynek magazynowy.
Wszystkie wpisy

Komercjalizacja Central Point w rękach JLL i CBRE

06.04.2020

Głównym celem podczas realizacji Central Point jest stworzenie zrównoważonego budynku, który będzie doskonale odzwierciedlał prestiż jego lokalizacji. Central Point będzie zlokalizowany w samym sercu Warszawy, tuż nad skrzyżowaniem dwóch linii metra, w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki oraz innych znaczących inwestycji biznesowych i kulturalnych. Ten innowacyjny projekt idealnie dostosuje się do aktualnych potrzeb mieszkańców i przede wszystkim użytkowników budynku – mówi Olivier Thiel, Dyrektor Zarządzający, Immobel Poland.

Central Point zaoferuje na 21 kondygnacjach 19 000 mkw. powierzchni biurowej, a na parterze ponad 1 000 mkw. przestrzeni przeznaczonej dla usług. Najemcy będą mogli również cieszyć się zewnętrznymi tarasami na czwartym i siódmym piętrze oraz antresolą zlokalizowaną na dwudziestym pierwszym piętrze, skąd będą rozpościerać się widoki na panoramę miasta. 

Central Point ubiega się o certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”, co potwierdza dbałość dewelopera o wysokie standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa. Budynek został zaprojektowany przez Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz Arquitectonica. Zakończenie budowy przewidywane jest na II kwartał 2021 roku.

– Central Point będzie w pełni zintegrowany ze stacją metra Świętokrzyska, tym samym oferując użytkownikom budynku wiele możliwości przemieszczania się. Lokalizacja w połączeniu z częścią usługową pozwolą stworzyć projekt, który stanie się tętniącą życiem częścią miasta. Jesteśmy przekonani, że budynek spełni wszelkie oczekiwania międzynarodowych najemców, dla których biuro jest kluczowym elementem wizerunku i strategii employer brandingowej – mówi Tomasz Czuba, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL. 

– Centralny obszar biznesowy stolicy to wciąż jedna z najbardziej pożądanych przez najemców lokalizacji. Zainteresowanie tym miejscem na mapie Warszawy nie słabnie, o czym świadczy chociażby bardzo niski wskaźnik pustostanów w biurowcach, wynoszący zaledwie 5,9%. Tylko w ubiegłym roku powierzchnia wynajętych tu biur wyniosła łącznie ponad 100 tys. m kw. Nie mamy wątpliwości, że Central Point to miejsce bardzo atrakcyjne dla przyszłych jego pracowników – mówi Radosław Pawlak, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych, CBRE.

W pierwszym tygodniu kwietnia 2020 roku w Polsce w budowie było 112 projektów o łącznej powierzchni ponad 1,7 mln m kw. Najwięcej biurowców powstaje w Warszawie. Jak pokazał raport „Office Market Snapshot Q1 2020”, w 44 realizowanych inwestycjach w sumie powstają 957 tys. m kw. nowej powierzchni. 13 budynków jest już w pełni skomercjalizowanych. 

POBIERZ: Raport w nadzwyczajnych czasach. Dane rynkowe za pierwszy kwartał 2020

Newsletter

Ponad 14 mld danych do Twojej dyspozycji.

Dołącz do Newslettera

Adres e-mail

Gotowe!

Raport został wysłany na podany adres e-mail.

Obróć urządzenie pionowo