Redd Loader
Wszystkie wpisy

LAKESIDE w Warszawie już na etapie projektu z BREAAM

11.02.2021

LAKESIDE, nowy projekt biurowy spółki ATENOR w Warszawie, już na etapie projektu uzyskał precertyfikację BREAAM na poziomie OUTSTANDING. Uzyskanie jednego z wiodących certyfikatów środowiskowych na świecie potwierdza najwyższą jakość inwestycji.

– Jesteśmy dumni z uzyskania najwyższego poziomu precertyfikacji dla budynku LAKESIDE. Jest to dowód uznania dla wysiłków podejmowanych przez ATENOR, celem których jest wprowadzenia na rynek zrównoważonych projektów, zmniejszających m.in. zużycie energii, wody oraz produkcję ogólnych odpadów operacyjnych – mówi Karolina Pawłowska Leasing & Development Manager, ATENOR Polska.

Pracownicy biur będą czerpać korzyści z wydajnego, komfortowego i przyjaznego dla zdrowia środowiska pracy oraz obniżenia kosztów operacyjnych. Za precertyfikację budynku LAKESIDE odpowiedzialny był Zespół JW + A. Działanie na rzecz miast niewątpliwie oznacza wzmocnienie zaangażowania w zrównoważony rozwój i wyznaczanie ambitnych celów, tak aby poprawić dobrobyt mieszkańców. ATENOR jest zaangażowany w obniżanie obecnej globalnej emisji, wspieraniu adaptacji do zmian klimatycznych w miastach, zmniejszanie zanieczyszczenia i szkód w środowisku naturalnym oraz zwiększanie wykorzystania zasobów odnawialnych. Aby odnieść sukces, ATENOR wykorzystuje swoją wiedzę, kontynuując jednocześnie ogromne inwestycje w innowacje i nowe technologie stosowane w branży nieruchomości. Chociaż powstaje coraz więcej zróżnicowanych standardów środowiskowych dla budynków, ATENOR zdecydował się na przestrzeganie najlepszych w swojej klasie standardów zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach swojej działalności na rynku nieruchomości. Dlatego ATENOR dąży do uzyskania certyfikatu zielonego budynku, takiego jak BREEAM, dla wszystkich swoich projektów biurowych. LAKESIDE o powierzchni ok. 24 000 m2 to pierwszy nowy projekt biurowy spółki ATENOR w Warszawie. Zastąpi on University Business Center I, jeden z dwóch budynków zakupionych przez ATENOR na Mokotowie w maju 2018 roku. Projekt, pięknie położony nad jeziorem, otoczony jest zielenią. Na podkreślenie zasługuje jego unikalna lokalizacja, bliskości ulic Puławskiej i Rzymowskiego oraz pętli tramwajowej zlokalizowanej w pobliżu budynku (3 przystanki do Metro Wilanowska). Budynek LAKESIDE został zaprojektowany przez Grupę 5 Architekci.

Obróć urządzenie pionowo