Redd Loader
Wszystkie wpisy

Penta sprzedaje swój pierwszy biurowiec w Polsce

15.04.2020

– Zrealizowana transakcja jest sygnałem dla rynku, że najlepsze aktywa mają niezaprzeczalną wartość nawet w trudnych czasach. Fundamenty rynku biurowego są mocne i pomimo perturbacji rynek biurowy w perspektywie średnio- i długoterminowej wyjdzie z okresu pandemii nienaruszony. Sprzedaliśmy pierwszy projekt firmy realizowany w Polsce, w pełni skomercjalizowany i doskonale funkcjonujący biurowiec D48 – powiedział country managing director w Penta Real Estate Sp. z o.o. Damian Grzywacz.

D48 to nowoczesny biurowiec klasy A na warszawskim Mokotowie, został oddany do użytku w sierpniu 2017 r. Budynek w kształcie litery L składa się z dwóch skrzydeł o wysokości 11 i 8 pięter oraz łącznej powierzchni 26 173 mkw., z czego 24 312 mkw. zajmuje powierzchnia biurowa, a 1 861 mkw. część komercyjna. Projekt uzyskał certyfikat LEED na poziomie Gold.

Nowy właściciel – D48 to najstarsza słowacka firma, świadcząca usługi finansowe od 1991 r. i zarządzająca aktywami na Słowacji i w Czechach o łącznej wartości ponad 1,03 mld euro.

Warszawa jest wielkim placem budowy powierzchni biurowej. Z danych REDD wynika, że w 44 realizowanych inwestycjach w sumie powstają 957 tys. m kw. nowej powierzchni. 13 budynków jest już w pełni skomercjalizowanych.

Jak wynika z podsumowania I kwartału 2020 roku w Warszawie zasoby powierzchni biurowej w budynkach oddanych i w budowie wyniosły 7,6 mln mkw.

Obróć urządzenie pionowo