Redd Loader
Wszystkie wpisy

PHN pokazał Skysawa. Skyline Warszawy zyska nowy budynek

30.07.2019
  • Inwestycja ma wpisać się w skyline stolicy, a z drugiej mieć swój styl architektoniczny.
  • Budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca tego roku: budynek A ma będzie gotowy w drugim kwartale 2021 r., zaś zakończenie budowy budynku B zaplanowano na drugi kwartał 2022 r.
  • Skysawa składać się będzie z dwóch nowoczesnych, smukłych budynków o różnej liczbie kondygnacji. Mniejszy z budynków – budynek A – będzie liczył od 4 do 9 kondygnacji, a jego powierzchnia całkowita wyniesie 11.500 m kw.
Budynek A, pasaż, mat. pras.

 

  •  Budynek B, czyli 155-metrowa wieża, stanowić będzie zintegrowany element zabudowy pierzejowej o wysokości od 3 do 4 kondygnacji.
Budynek B, mat. pras.

 

  • Na rynek dostarczy około 28.300 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W części parterowej oraz na poziomie -1 zlokalizowane będą lokale gastronomiczne i handlowe.

– Skysawa to kompleks biurowo-handlowy powstający w ścisłym centrum Warszawy. Mnogość podobnych inwestycji w pobliżu postawiła przed nami podwójne wyzwanie – zaprojektowanie obiektu, który na stałe wpisze się w skyline stolicy i stanie się jego integralną częścią, a z drugiej strony będzie ponadczasowy i bez względu na zmiany w obowiązujących trendach zachowa swój styl architektoniczny. Dużym wyzwaniem jest dla nas także zaprojektowanie łącznika między metrem a Skysawa. Każdego dnia będą z niego korzystać nie tylko najemcy naszej inwestycji, ale także lokalna społeczność. Zależy nam, aby było to miejsce, które będzie czymś więcej niż tylko ciągiem komunikacyjnym

– mówi Tomasz Górnicki, wiceprezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

  • Budowa obu budynków rozpoczęła się pod koniec czerwca tego roku.
  • Zgodnie z harmonogramem budynek A ma będzie gotowy w drugim kwartale 2021 r., zaś zakończenie budowy budynku B zaplanowano na drugi kwartał 2022 r.
  • Projekt architektoniczny Skysawa opracowała pracownia Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury, generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum składające się z trzech spółek: PORR, TKT Engineering i ELIN, zaś za komercjalizację obiektu odpowiada firma doradcza Colliers International.

Obróć urządzenie pionowo