Redd Loader
Wszystkie wpisy

REDD nowym członkiem Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych

08.03.2021

REDD Real Estate Digital Data (REDD), największa baza danych o rynku biurowym w Polsce, została nowym członkiem Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych. Misją PINK jest reprezentowanie wszystkich sektorów nieruchomości komercyjnych – deweloperów, inwestorów, usługodawców – w środowisku gospodarczym, politycznym i społecznym oraz dbanie o wizerunek branży.

– Platforma REDD obecna jest na rynku od 3 lat. To największa baza danych o nieruchomościach komercyjnych i jedyny taki dostawca w Polsce. Monitorujemy ponad 2000 budynków biurowych i zbieramy dane o ponad 20 tys. modułów. Nie ma na rynku drugiej takiej firmy, jesteśmy niezależni i jako jedyni uczestnicy rynku nie bierzemy bezpośrednio udziału w transakcjach – mówi Tomasz Ogrodzki, założyciel REDD.

– Wspieraliśmy PINK od początku działalności REDD, przekazując dane z naszej bazy. Teraz członkostwo stwarza możliwości dla wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Do ich dyspozycji będzie ponad 10 mln danych o rynku biurowym w Polsce. Członkostwo w PINK daje nam również szansę na wymianę doświadczeń wśród grona specjalistów. Chcemy współpracować również z członkami stowarzyszenia przy realizacji celów PINK – mówi Piotr Smagała dyrektor zarządzający REDD.

Stowarzyszenie PINK

Założone w 2016 roku Stowarzyszenie Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych reprezentuje członków w środowisku gospodarczym, politycznym i społecznym oraz promuje dobre standardy działania rynku nieruchomości.

PINK ma na celu wpływ na zmiany legislacyjne, dbanie o wizerunek branży oraz prowadzenie działalności edukacyjno-networkingowej. Stowarzyszenie zajmuje się kwestiami prawnymi i podatkowymi, np. zgłaszając problemy i przygotowując raporty dla Ministerstwa Finansów w sprawie VAT w transakcjach nieruchomości.

 REDD współpracuje z GUS

Platforma REDD, z początkiem lutego, podpisała także porozumienie z Głównym Urzędem Statystycznym (GUS). W ramach pilotażowego projektu REDD dostarczać będzie do GUS dane analityczne pozwalające prowadzić eksperymentalne badania statystyczne, których celem jest monitorowanie zmian zachodzących na rynku nieruchomości biurowym w Polsce.

 

Obróć urządzenie pionowo