Redd Loader
Wszystkie wpisy

REDD przekazuje dane firmie ShareSpace. Nowy klient platformy

22.03.2021

REDD Real Estate Digital Data (REDD), największa baza danych o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, przekazuje dane firmie ShareSpace. Nowy klient REDD to platforma pomagająca firmom znaleźć odpowiednią przestrzeń biurową.

REDD jest jedynym takim dostawcą danych o nieruchomościach komercyjnych w Polsce. Współpracujemy z liderami branży, którzy widzą w danych źródło przewagi i budowania wartości. Cieszymy się, że nasza baza może wspierać ShareSpace , platformę łącząca korporacje z centrami coworkingowymi. To firma zmieniająca rynek nieruchomości komercyjnych podobnie jak REDD. Łączy nas podobne DNA – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

REDD i ShareSpace

W ramach współpracy firma ShareSpace otrzymuje od REDD stały dostęp do 10 milionów danych na temat rynku biurowego.

Kiedy firma szuka biura, potrzebne są jej konkretne, twarde dane. Gdyby nasza platforma nie aktualizowała ich na bieżąco, nie moglibyśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów, którzy przecież szukają szybkich odpowiedzi, kilka chwil po wejściu na stronę. Podobnie w ShareSpace funkcjonuje nasz zespół doradców. Oni również są w stanie udzielić klientowi informacji w oparciu o najświeższe dane: dostępność biur w określonej lokalizacji, wysokość miesięcznych opłat, możliwość podnajmu, etc. Jest to możliwe m.in. dzięki współpracy z REDD – mówi Robert Chmielewski, co-founder & CEO ShareSpace, platformy pomagającej firmom znaleźć odpowiednią przestrzeń biurową.

Dzięki automatycznej integracji danych REDD, ShareSpace otrzymuje dane w czasie rzeczywistym, co może mieć znaczący wpływ na przyspieszenie komercjalizacji powierzchni biurowych – dodaje Piotr Smagała z REDD.

Naszą siłą jest unikatowa kombinacja narzędzi zbudowana na styku nieruchomości i nowoczesnych technologii. Każdego dnia zbieramy i przetwarzamy miliony danych o nieruchomościach, powierzchniach do wynajęcia, transakcjach i rynkowych trendach – mówi Tomasz Ogrodzki, założyciel REDD.

REDD współpracuje z GUS

Platforma REDD z początkiem lutego podpisała także porozumienie z Głównym Urzędem Statystycznym (GUS). W ramach pilotażowego projektu REDD dostarczać będzie do GUS dane analityczne pozwalające prowadzić eksperymentalne badania statystyczne, których celem jest monitorowanie zmian zachodzących na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Od marca REDD jest także członkiem Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych.

 

 

Obróć urządzenie pionowo