Redd Loader
Wszystkie wpisy

Rynek biurowy w Warszawie przekroczył 7 mln m kw. całkowitej powierzchni

24.05.2021

W maju 2021 roku zasoby całkowitej powierzchni biurowej w Warszawie przekroczyły 7 mln m kw. – wynika z danych REDD. W ostatnich dniach pomógł w tym budynek Warsaw UNIT, który otrzymał pozwolenie na użytkowanie.
REDD to największa baza danych o biurach w Polsce, w której zawarte są budynki klasy A, B i C. To pozwala analizować pełen obraz rynku biurowego w Polsce.

– Maj przejdzie do historii na rynku biurowym w Polsce. Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Warszawie – biurowiec Warsaw UNIT wybudowany przez Ghelamco Poland, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Tym sposobem rynek nieruchomości biurowych w Warszawie przekroczył 7 mkw. m kw. całkowitej powierzchni. W budowie nadal pozostaje ponad 500 tys. m kw. powierzchnie biurowej – mówi Piotr Smagała, Dyrektor Zarządzający REDD.

Liczba m kw. powierzchni biurowej w wybranych warszawskich dzielnicach – dane REDD

Warsaw UNIT

pozwolenie na użytkowanie otrzymał po 48 miesiącach budowy. Obiekt oferuje 57 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrzeni w budynku ogłosiły takie firmy jak: potentat ubezpieczeniowy Warta oraz CBRE, czyli jedna z największych na świecie firm doradczych z sektora nieruchomości komercyjnych. CBRE pełni jednocześnie funkcję zarządcy budynku. Obecnie budynek jest już wynajęty w blisko 50 proc.

W całej Warszawie do wynajęcia czeka prawie 1 mln m kw. powierzchni biurowej, z czego 800 tys. m kw. można nająć od ręki – pokazują dane REDD. Współczynnik powierzchni niewynajętej wynosi 11,99 proc.

W ostatnich miesiącach na warszawski rynek dostarczono także budynki: Forest Kampus (19 700 m kw.), kolejne dwa budynki kompleksu Koneser (17 700 m kw.), II etap kompleksu Moje Miejsce (15 200 m kw.) X20 (13 700 m kw.) oraz pierwszy budynek kompleksu Baletowa Business Park (8000 m kw.).

Obróć urządzenie pionowo