Redd Loader
Platforma REDD wchodzi na rynek magazynowy.
Wszystkie wpisy

Textorial Park nieprzerwanie ekologiczny

28.06.2021

Trzy budynki wchodzące w skład łódzkiego kompleksu biurowego Textorial Park ponownie otrzymały certyfikat BREEAM In-Use na poziomie dobrym i bardzo dobrym.
Certyfikaty dla trzech budynków Textorial Park zostały odnowione w czerwcu br. Wysoka ocena otrzymana przez kompleks potwierdza, że mimo rosnących wymagań wobec nieruchomości oraz sposobu zarządzania nimi, Textorial Park cały czas spełnia wygórowane standardy w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju.

BREEAM In-Use to system oceny budynków użytkowanych minimum dwa lata. Asesorzy z instytucji BRE Global wydającej certyfikaty analizują budynki m.in. pod kątem ich wpływu na zdrowie i dobre samopoczucie najemców, dostępu do transportu publicznego, zużycia energii i wody, zastosowania bezpiecznych dla zdrowia materiałów czy udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

– U podwalin naszego każdego projektu leży chęć tworzenia miejsc zrównoważonych, będących w awangardzie pod względem rozwiązań, których celem jest dbałość nie tylko o komfort i potrzeby najemców, ale również środowisko, otoczenie i lokalną społeczność. Textorial Park to przykład nieruchomości, która w każdym z tych aspektów pozostaje w czołówce łódzkich biurowców, czego m.in. dowodem są otrzymane certyfikaty BREEAM In-Use – mówi Anna Banaś, prezes St. Paul’s Developments Polska.

Textorial Park swój pierwszy certyfikat BREEAM In-Use otrzymał w 2011 r. Był pierwszym projektem w Polsce, w którym ocenie podlegały zarówno nowe budynki, jak i zrewitalizowana część zabytkowych zabudowań pofabrycznych. Warto podkreślić, że zarówno nowa zabudowa, jak i historyczna otrzymały równie wysokie noty.

Textorial Park

Textorial Park to kampus biurowy, który powstał w 2008 roku na terenie Księżego Młyna w dawnych magazynach bawełny fabryki Karola Scheiblera. Odrestaurowane i zmodernizowane pozostałości przemysłowych zabudowań, zlokalizowanych między ul. Fabryczną a Magazynową, stworzyły nie tylko atrakcyjne miejsce pracy na biznesowej mapie Łodzi, ale także przywróciły lokalnej społeczności przestrzeń kryjącą w sobie ogromny potencjał zarówno miastotwórczy, kulturowy, jak i lifestylowy.

Newsletter

Ponad 14 mld danych do Twojej dyspozycji.

Dołącz do Newslettera

Adres e-mail

Gotowe!

Raport został wysłany na podany adres e-mail.

Please turn the device vertically