Redd Loader
Wszystkie wpisy

Węgrzy kupują Globe Trade Centre

07.04.2020

W ramach podpisanej umowy węgierski Optimum Ventures Magantokelap przejął od LSREF III GTC INVESTMENTS B.V. 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki GTC Dutch Holdings B.V., która kontroluje 61,49 proc. kapitału zakładowego GTC.

Przypomnijmy, że pierwsze informacje na temat możliwości wyjścia amerykańskiego funduszu Lone Star z akcjonariatu GTC, pojawiły się w połowie 2018 roku, kiedy to amerykanie przenieśli wszystkie posiadane akcje GTC do holenderskiego wehikułu GTC Dutch Holdings. Ogłosili wtedy, przegląd opcji strategicznych dla GTC, m.in. możliwość sprzedaży całego pakietu inwestorowi strategicznemu lub finansowemu.

„Transakcji jest uzależnione od uzyskania decyzji wydanych przez, odpowiednio: Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, węgierskiego organu ochrony konkurencji (Gazdasági Versenyhivatal) oraz serbskiego organu ochrony konkurencji (Komisija za Zastitu Konkurencije) wyrażających zgodę na dokonanie koncentracji w ramach transakcji” – podano w komunikacie.

Grupa GTC jest właścicielem i zarządcą 46 budynków komercyjnych oferujących blisko 746 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r. Jej skonsolidowane przychody operacyjne sięgnęły 169,76 mln euro w 2019. 

Jak pokazało podsumowanie I kw. 2020 roku firmy REDD, całkowity zasób nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce osiągnął na koniec I kw. 2020 roku blisko 14 milionów mkw. Eksperci REDD – jako jedyni w Polsce – wzięli pod uwagę budynki oddane do użytku oraz komercjalizowane w budowie. Dane dotyczą budynków klas A, B i C. 

 

POBIERZ: Raport w nadzwyczajnych czasach. Dane rynkowe za pierwszy kwartał 2020

Obróć urządzenie pionowo