Redd Loader
Wszystkie wpisy

Yareal sprzedaje Nowogrodzka Square w centrum Warszawy

16.04.2020

Transakcja obejmuje budynek biurowy klasy A o powierzchni 11 000 mkw. wraz ze 148 miejscami parkingowymi w podziemnym garażu. Biurowiec Nowogrodzka Square został oddany do użytku jesienią 2018 r.

– Nowogrodzka Square to wizytówka Yareal, dlatego w budowę tego biurowca włożyliśmy mnóstwo serca i pracy. Przekazujemy Nowogrodzka Square w dobre ręce z przekonaniem, że ten niezwykły budynek zapewni najemcom dogodne warunki pracy, a funduszowi rosnącą wartość portfela. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek można przekonać się, że przyjęte rozwiązania, takie jak uchylne okna, tarasy, czy możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni biurowej, są koniecznością w realiach ograniczeń wynikających z globalnej pandemii – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Nowogrodzka Square to 6-piętrowy budynek biurowy, zlokalizowany w odległości kilkuminutowego spaceru od Dworca Centralnego. Wraz z biurowcem, Yareal wybudował wielkomiejski deptak, łączący Aleje Jerozolimskie z ulicą Nowogrodzką. Realizacja biurowca Nowogrodzka Square trwała niespełna 20 miesięcy.

Jak wynika z podsumowania I kwartału 2020 roku, w Warszawie zasoby powierzchni biurowej w budynkach oddanych i w budowie wyniosły 7,6 mln mkw.

Obróć urządzenie pionowo