Redd Loader
Powrót do listy

Analiza konkurencji na rynku nieruchomości komercyjnych
wchodzi w digital. 
Nowe możliwości platformy REDD

12.03.2024 Prasa

REDD Competition Analysis to nowa opcja dostępna dla użytkowników platformy REDD – największej i najnowocześniejszej bazy danych przeznaczonej dla profesjonalistów z branży nieruchomości komercyjnych. Analiza konkurencji to kolejny krok w kierunku budowania intuicyjnego narzędzia, które przyspieszy tworzenie trafnych strategii negocjacyjnych i wspomoże w bieżącym raportowaniu korporacyjnym.

„Obecna gospodarka światowa i zmiany społeczne dotyczące pracy zdalnej to duże wyzwania dla branży. Wskaźniki pustostanów biurowych biją historyczne rekordy na świecie, co tworzy silną presję na wygrywanie jak największej liczby transakcji na jak najlepszych warunkach” – mówi Tomasz Ogrodzki, CEO Grupy REDD.

Dzięki modułowi do analizy konkurencji właściciele zyskują możliwość podejmowania lepszych decyzji negocjacyjnych przy zawieraniu transakcji wynajmu. Mogą błyskawicznie zweryfikować, w jakich innych budynkach najemca znajdzie podobną powierzchnię oraz
w jakich obszarach ma przewagę konkurencyjną.

Produkt przeznaczony jest głównie dla leasing i asset managerów odpowiedzialnych za komercjalizację powierzchni. Zarówno przy pozyskiwaniu nowych najemców, jak 
i przedłużaniu aktualnych umów. Dzięki nowemu narzędziu doskonale wiedzą z kim konkurują o najemcę, bez konieczności poświęcania na to dodatkowych nakładów pracy i czasu.

„Samo projektowanie i wdrożenie modułu zajęło nam kilka tygodni, jednak wypracowanie nowej funkcjonalności było poprzedzone kilkumiesięczną analizą” – mówi Judyta Bartnicka, CTO Grupy REDD. “Zależało nam, żeby dobrze zrozumieć jakiego rodzaju produkt spełni oczekiwania naszych użytkowników, tym bardziej, że rynek nieruchomości komercyjnych jest złożony. Leasing i asset managerowie odpowiedzialni za komercjalizację i utrzymanie wartości nieruchomości pracują głównie na plikach typu excel. Analiza konkurencji na tle rynku to kluczowe zadanie, zarówno w samym procesie ofertowania powierzchni najemcom, jak i przy wewnętrznych procesach czy raportach korporacyjnych. Do dziś taka analiza była czasochłonna i często „zbierana na piechotę” przez sieć zaprzyjaźnionych profesjonalistów. My proponujemy jedno miejsce, w którym użytkownik błyskawicznie dostaje potrzebne dane” – dodaje Bartnicka.

Nowa funkcjonalność REDD to nie tylko narzędzie do budowania strategii negocjacyjnej. To także możliwość efektywnego benchmarkowania rynku i raportowania korporacyjnego. “Rozwiązanie wpisuje się w misję tworzenia transparentnego rynku, na którym dostęp do informacji nie jest przewagą konkurencyjną. Takie podejście jest zgodne z długofalowymi strategiami ESG graczy rynkowych, jak również globalnymi trendami otwartych technologii” – podkreśla Tomasz Ogrodzki.

Moduł REDD Competition Analysis jest dostępny dla budynków biurowych. Trwają prace nad uruchomieniem opcji dla magazynów.

O Grupie REDD
Firma technologiczna, która stworzyła największą i najnowocześniejszą bazę danych o rynku nieruchomości komercyjnych w tej części Europy. Uznana za jeden z 25 najlepszych start-upów PropTech w Europie (wg Vestbee). W 2024 roku, za pomocą autorskiego portalu finne, Grupa REDD znacząco rozszerzyła zakres monitorowanych obiektów wychodząc poza Polskę i wkraczając ze swoją ofertą do czterech nowych krajów jednocześnie: Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. Obecnie firma monitoruje ponad 2900 budynków biurowych na terenie 51 miast oraz blisko 3600 budynków magazynowych. W bazie znajduje się już ponad 200 miliardów „data points”, a wartość ta systematycznie rośnie o kilka miliardów miesięcznie. Grupa REDD jest też pierwszą w Polsce firmą technologiczną na rynku nieruchomości komercyjnych, która podpisała porozumienie z Głównym Urzędem Statystycznym (GUS). GUS wykorzystuje dane REDD do raportowania do Eurostatu.

Obróć urządzenie pionowo