Redd Loader
Powrót do listy

REDD i finne robi kolejny krok do europejskiej ekspansji

07.07.2023 Prasa

Grupa REDD zarejestrowała dwa znaki słowno-graficzne REDD i finne w Europejskim Urzędzie ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). — To dla nas ważny moment w drodze do europejskiej ekspansji — mówi Piotr Smagała, Managing Director & Co-Founder REDD. Z analizy Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej i Europejskiego Urzędu Patentowego wynika, że prawa własności intelektualnej, czyli m.in. patenty, zarejestrowane wzory czy znaki towarowe, posiada ok. 60 proc. dużych firm i tylko 9 proc. małych i średnich przedsiębiorstw w UE.

— Zastrzeżenie tych znaków jest nie tylko dowodem na naszą innowacyjność i doskonałość, ale również potwierdzeniem wartości, jakie reprezentują REDD i finne w obszarze nieruchomości komercyjnych. Jestem ogromnie podekscytowany przyszłością, która nas czeka. Nasz zespół jest gotowy na kolejne wyzwania, innowacje i możliwości, jakie przed nami — zaznacza Piotr Smagała, Managing Director & Co-Founder REDD.

REDD Group rejestrując znaki słowno-graficzne trafia do prestiżowej grupy europejskich firm posiadających prawa własności intelektualnej. 

W Unii Europejskiej w sumie ok. 60 proc. dużych firm posiada prawa własności intelektualnej, natomiast wśród małych i średnich przedsiębiorstw ten odsetek wynosi tylko 9 proc. – wymienia Nathan Wajsman, główny ekonomista Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), cytowany przez agencję Newseria. 

Jak na tle Europy wypadają polskie firmy? Wśród dużych podmiotów odsetek posiadających prawa własności intelektualnej wynosi 54 proc., plasują się więc poniżej średniej unijnej. Z kolei polski sektor MŚP jest powyżej tej średniej (10,1 proc.).

To jest dobry znak, bo pokazuje, że małe polskie firmy są jednak innowacyjne – mówi Nathan Wajsman.

REDD Group szykuje się do ekspansji 

REDD to jeden z 25 najlepszych start-upów PropTech w Europie, który może pochwalić się zbudowaniem największej bazy danych o rynku biurowym w Polsce. Obecnie firma monitoruje ponad 2 200 nieruchomości w całej Polsce, co przekłada się na ponad 50 mld danych, a z bazy REDD korzystają najwięksi na rynku: Avison Young, Deka Immobilien, Globalworth, GTC, EY, Hines, Savills.

— Platforma od 4 lat zmienia sposób myślenia o nieruchomościach i buduje fundamenty dla transparentnego i innowacyjnego sektora. Dzięki wykorzystaniu big data, dane mogą być analizowane praktycznie w czasie rzeczywistym, umożliwiając profesjonalistom z branży podejmowanie trafnych decyzji. Platforma nie tylko dostarcza dane, ale również oferuje narzędzia, które umożliwiają wielowymiarową analizę i optymalne wykorzystanie informacji — zaznacza Tomasz Ogrodzki, CEO REDD Group.

Grupa w styczniu uruchomiła kolejny produkt dla sektora nieruchomości, portal finne.pl, który po pierwszych miesiącach może mówić o sukcesie. – Wartość potencjalnych umów najmu ze wszystkich wygenerowanych zapytań za pomocą finne.pl wynosi od stycznia 2023 roku 690 mln zł. Tak duże liczby jasno potwierdzają, że nasza platforma jest skuteczna – wylicza Krzysztof Foks, Head Of Research w REDD Group.

– Ambicją finne.pl jest zostać „Amazonem dla nieruchomości komercyjnych”. Portal oferuje największy wybór, korzystając z najnowocześniejszej i największej bazy danych w tej części Europy – mówi Tomasz Ogrodzki, CEO REDD Group.

Bezpośrednie połączenie dla niższych cen

Co jeszcze czyni finne tak wyjątkowym? Przede wszystkim to portal, który działa na zasadzie bezpośredniego połączenia między właścicielami nieruchomości a potencjalnymi najemcami. – To powoduje, że przyszli najemcy mogą wynegocjować niższe ceny – dodaje Ogrodzki.

– finne eliminuje niejasności, ogranicza koszty i gwarantuje rzetelność każdego ogłoszenia. To prawdziwy powiew świeżości na rynku, który dotąd był nasycony ogłoszeniami-wabikami i nieaktualnymi ofertami. My proponujemy proste równanie „jedna nieruchomość to jedno ogłoszenie” – mówi Piotr Smagała, Managing Director & Co-Founder REDD.

– Powiem wprost, sprzątamy rynek ogłoszeń nieruchomości biznesowych w Polsce. Informacje o nieruchomościach na wynajem dostarczają bezpośrednio właściciele, dzięki czemu odwiedzający mają gwarancję rzetelności każdego ogłoszenia. Dodatkowo każde ogłoszenie jest weryfikowane przez nasz zespół, co powoduje, że najemca ma pewność, że ogłoszenie jest aktualne – dodaje Tomasz Ogrodzki.

Ambicją założycieli na kolejne lata jest stworzenie najlepszego portalu nieruchomości komercyjnych działającego w całej w Europie. Już prowadzone są rozmowy o starcie na kolejnym europejskim rynku.

Obróć urządzenie pionowo