Redd Loader
Wszystkie wpisy

Analiza konkurencji REDD: odważysz się porównać?

14.03.2024 Aktualności

Na dynamicznym rynku biurowym, gdzie każdy krok ma znaczenie, monitorowanie działań konkurencji stanowi kluczowe narzędzie strategiczne wielu firm. W REDD wiemy, że zrozumienie działań konkurentów, nie tylko otwiera drzwi nowym możliwościom, ale także pozwala zachować bezpieczną przewagę w branży. Na naszej platformie właśnie zadebiutowała Analiza konkurencji – nowa funkcjonalność bazująca na unikalnych danych REDD Dynamics Analytics – dzięki której użytkownicy mogą porównywać swoje nieruchomości z wybranymi budynkami z rynku. A Ty? Odważysz się to zrobić?

 

Narzędzie na trudne czasy

W opublikowanym niedawno raporcie biurowym REDD pt „Nareszcie stabilizacja?” dokładnie widzimy, z jakimi wyzwaniami mierzy się obecnie rynek biurowy w Polsce. Ograniczona liczba nowo oddanych budynków, zauważalny wzrost cen najmu czy redukcja wynajmowanej powierzchni to tylko niektóre z nich. Zmieniająca się sytuacja wymaga od branży elastyczności, innowacyjności oraz zrównoważonego podejścia do zarządzania zasobami nieruchomościowymi – tym bardziej, jeśli takie zmiany wprowadziła już konkurencja. Monitorowanie rynku jest bez wątpienia kluczem do utrzymania aktualności i atrakcyjności oferty. W odpowiedzi na tę potrzebę wdrożyliśmy na naszej platformie nową funkcjonalność, dzięki której użytkownicy REDD sprawdzą, jak ich biurowce prezentują się na tle innych budynków.

 

Odważysz się porównać?

Analiza konkurencji wykorzystuje dane Dynamics Analytics – wskaźniki opracowane przez REDD, dzięki którym właściciele nieruchomości i asset managerowie mogą sprawdzić, czy wynajmują powierzchnię szybciej niż konkurencja oraz w prosty sposób porównać dynamikę wynajmu w wybranych obiektach. Służą do tego specjalne dobrane parametry.

 

  • Time-To Lease – średni czas wynajmu powierzchni w nieruchomościach,

  • 6M Lease Take-Up – przestrzeń wynajęta w ciągu ostatnich sześciu miesięcy,

  • 6M New Vacancy – nowo dostępna przestrzeń w ciągu ostatnich sześciu miesięcy,

  • Last Transaction – data i rozmiar najnowszej transakcji najmu.

 

Kartami przetargowymi w procesie negocjacji ofert bywają stawki czynszu i wysokość opłat eksploatacyjnych. Analiza konkurencji REDD w przejrzystej formie prezentuje, czy te różnią się od stawek konkurencji. Zbyt wysoka kwota może być sygnałem do jej modyfikacji, a niższa – mocnym argumentem, decydującym o powodzeniu transakcji.

 

REDD Dynamic Analytics

 

Faktem jest, że firmy szukające idealnego biura dla swoich pracowników, zwracają uwagę na udogodnienia, jakie oferują budynki. Oprócz często spotykanych rozwiązań takich jak: całodobowa recepcja, klimatyzacja, kontrola dostępu czy uchylne okna, coraz większym zainteresowaniem najemców cieszą się również biurowce przyjazne zwierzętom czy posiadające infrastrukturę dla rowerzystów. O tym, czy firma ostatecznie wybierze konkretną ofertę, często przesądza certyfikat potwierdzający, że dany budynek funkcjonuje zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju. Te myśli towarzyszyły naszemu zespołowi podczas tworzenia nowego narzędzia, dlatego Analiza konkurencji niepomija również tych danych. Użytkownicy za pomocą jednego kliknięcia generują zestawienie zarówno udogodnień, jakie posiadają konkurencyjne budynki, jak i certyfikatów, które zostały im przyznane. Dzięki temu w łatwy sposób mogą porównać, jak na tle innych ofert prezentuje się ich własna.

 

Analiza Konkurencji REDD

 

Chcesz wiedzieć więcej o swojej konkurencji? Daj nam znać!

Analiza konkurencji to nowa funkcjonalność na platformie REDD, jednak wierzymy, że stale rozwijana i doskonalona, stanie się nieodłącznym asystentem codziennej pracy leasing i asset managerów. Przetestuj najnowszy moduł i odkryj wszystkie jego możliwości.

Niezwykle ważne są dla nas opinie i sugestie naszych użytkowników, dlatego jeśli chciałbyś/chciałabyś rozbudować narzędzie o dodatkowe dane – poinformuj nas o tym! Możesz to zrobić za pomocą zielonego przycisku „Podziel się opinią” lub kontaktując się bezpośrednio z Joanną z Customer Success REDD.

Obróć urządzenie pionowo